Síkidomok és diagram a matekérettségi második részében
Megérkeztek az első infók a középszintű matekérettségi második részéről is.
Megérkeztek az első infók a középszintű matekérettségi második részéről is.
A matekérettségi első részében 12 feladatot kaptak a diákok.
Érintetlen területeken járhatnak, és felfedezők lehetnek a gondolat birodalmában – ez igaz mind a matematikusokra, mind a költőkre, az írással foglalkozókra. PÁR excellence című párosportré-sorozatunkban olyan pályakezdő művészeket és tudósokat mutatunk be, akik "kiváltképp tehetségesek", így generációjuk meghatározó alakjaivá válhatnak a következő években. Ismerjék meg Huszár Kristóf matematikust és Fehér Renátó költőt!
Egy magát matematikai művészként jellemző szakember csodás rajzokat osztott meg a világgal, amelyek visszatérő körívekből állnak, méghozzá előre meghatározott képlet alapján.
Olyan feladat is szerepelt a gimnáziumi matekfelvételiben, amelynek feladványa alapján két jó megoldása is lehet, a megoldókulcsban azonban csak az egyiket említették meg.
Az új prímszám mintegy ötmillió számjeggyel több, mint a három évvel ezelőtt "felfedezett" legnagyobb prímszám.
Nem gondoltuk, hogy egy új alapanyag helyett a matematika dobja majd fel sokak egyik kedvenc ételét. Felejtse el a pizza felvágásának eddigi hagyományos módját, a tudomány szerint van egy jobb és szebb szeletelő módszer.
Több éves patthelyzet után sikerült visszaszerezniük találmányuk jogait a kisiskolás korosztály matematikaoktatását forradalmasító Mathterminds alkotóinak, így esély nyílt arra, hogy a raktárban porosodó játékok eljussanak a magyar gyerekekhez. Ehhez már csak egy sikeres Kickstarter kampány szükséges.
A gyerekek rajonganak érte, a szakma elismeri, a magyar közoktatásban mégsem jutott sokra az a találmány, amely alapjaiban változtathatta volna meg az általános iskolai matematikaoktatást. A feltalálók most a közösségi finanszírozásban reménykednek, és nemzetközi karriert terveznek.