Ilyen még nem volt: osztalékot fizet a Facebook anyavállalata
Az idén 20 éves Facebook anyavállalata, a Meta először fizetett osztalékot, miután várakozásokon felül teljesített a a tavalyi utolsó negyedévben.
Az idén 20 éves Facebook anyavállalata, a Meta először fizetett osztalékot, miután várakozásokon felül teljesített a a tavalyi utolsó negyedévben.
Ritkán hallani olyanról, hogy egy techóriás egy másik sikeréért szorít, különösen, ha konkurens termékük is van. Úgy tűnik, a Meta ez esetben kivétel, ugyanis a saját érdeke is, hogy jó legyen az Apple XR szemüvegének a fogadtatása.
Mark Zuckerberg mellett az összes nagy közösségi platform vezérigazgatójának meg kellett jelennie az amerikai Kongresszus előtt, hogy számot adjanak arról, miként védik meg a gyerekeket az online térben.
A Meta vezérigazgatóját egy szenátusi meghallgatáson szembesítették amerikai politikusok számos problémával, köztük egy instagramos zsarolás miatt öngyilkosságot elkövető 17 éves fiú tragédiájával.
Sokasodnak a panaszok, megállás nélkül tölti vissza a régi beszélgetéseket a Messenger webes változata – teljesen lehetetlenné téve az új üzenetek elolvasását.
Alapértelmezés szerint letiltja az üzenetek fogadását a Meta a Facebook Messengerben és az Instagramon is a fiataloknál, ha az üzenet az nem olyan embertől érkezik, aki már ismerősük.
A Facebook-profilját is ellophatják annak, aki bedől az egyik adathalász átverésnek, amely figyelemfelkeltő bejegyzésekkel terjed.
Három hasznos új funkció is érkezett a WhatsAppba, melyekkel még jobb lesz a Csatornák nevű szolgáltatás használata.
Szétválaszthatók lesznek a Meta egyes szolgáltatásai egy új uniós jogszabálynak köszönhetően, ennek azonban hátulütői is lehetnek a funkciók terén. Mutatjuk, mi mindenről dönthet a következő hetekben.
Mark Zuckerberg egy Instagramra feltöltött videóban arról beszélt, hogy a Facebook anyacége 350 ezer szuperchipet vásárol 2024 végéig az Nvidiától, hogy felgyorsítsa az általános mesterséges intelligenciával kapcsolatos kutatás-fejlesztést.
Már nem kell külső fejlesztők alkalmazásaira támaszkodni a whatsappos matricák készítéséhez: a csevegőapp már maga is képes ilyesmi létrehozására. Mutatjuk, hogyan.
A tűzijáték még hátravan: ugyan a Threads már a világ legtöbb részén elindult és használható, egy lényegi funkciója még fejlesztés alatt áll: ez a decentralizáltság. A jelek szerint már ezen is dolgoznak a Meta szakemberei.
Nem árt óvatosnak lenni a kedvenc alkalmazásokkal, ami a legtöbbek számára a közösségi appokat jelenti. Kiderült ugyanis, hogy pofátlanul sok adatot szereznek meg a gyanútlan felhasználóktól.
Hasznos új funkciót vezetett be a Facebook – de ha valaki félti az adatait, úgy is értelmezhető a dolog, hogy kapott egy újabb lehetőséget a nyomkövetés korlátozására.
Hamarosan már mindenkinek felszámolja a Google Drive a WhatsApp biztonsági mentés által elfoglalt tárterületet. Lesz azonban előtte egy figyelmeztetés, mutatjuk, mit kell figyelemmel kísérnie.
Figyelmetlenség miatt akár a legbiztonságosabb rendszerbe is bejuthatnak a támadók. Most az Instagram esetében indult meg egy adathalász kampány, amivel tényleg pár pillanat alatt szerezhetnek meg minden szükséges belépési adatot a rosszindulatú felek – mutatjuk, mire ügyeljen, ha szeretné ezt elkerülni.
Több gyanús jel is van arra, hogy nem éppen a jó szándék vezérli a legújabb Facebook-őrület, a My Puzzles fejlesztőit, akikről ráadául nem tudni semmit. Érdemes fenntartással kezelni az ilyeneket – mutatjuk, miért.
Csütörtök délben hivatalosan is elrajtolt a Threads, a Facebookot és Instagramot is kiadó Meta legújabb, Twitter-riválisnak szánt közösségi oldala.