Zuckerbergre ráragadt a „Szauron szeme” gúnynév, de állítólag neki nagyon tetszik
A Meta-birodalom első embere, Mark Zuckerberg állítólag mindenre figyel – ezért is kezdték el becézni a munkatársak. Más kérdés, hogy kicsit sem pozitív kontextusban.
A Meta-birodalom első embere, Mark Zuckerberg állítólag mindenre figyel – ezért is kezdték el becézni a munkatársak. Más kérdés, hogy kicsit sem pozitív kontextusban.
A politika világában már megszokhattuk a gyűlöletkampányokat. A lejáratás immár a technológia világát sem kíméli, kiderült ugyanis, hogy a Meta (azaz az egykori Facebook) nem sajnálta a pénzt arra, hogy koholt vádakkal járassa le nagy riválisát, a TikTokot.
A jelek szerint a Facebook arra kéri a moderátorait, bizonyos esetekben tekintsék felnőttnek egy bántalmazásról készült kép szereplőjét.
A Facebook egyik hasznos szolgáltatása, hogy figyelmeztet ismerőseink születésnapjára. Az alábbi Chrome-bővítménynek köszönhetően nem is kell fellépnünk a Facebookra, hogy tudjuk, mikor és kit illik köszöntenünk.
A Deloitte 2021-es felmérése szerint a 14 éven felüli oroszok 80 százaléka kommunikál a WhatsAppon keresztül.
Egy orosz bírósági döntés értelmében a Metának azonnal fel kell függesztenie a Facebook és az Instagram oroszországi jelenlétét.
Ez alatt az idő alatt sem posztolni, sem kommentelni, sem üzenetet küldeni nem tud.
A Financial Times újságírója szerint hamarosan blokkolhatják az Instagramot és a WhatsAppot is az orosz hatóságok.
A Facebook az orosz–ukrán háború miatt átmenetileg megváltoztatta az erőszakra buzdító tartalmakra vonatkozó szabályát.
A mesterséges intelligencia segítségével fejleszt olyan új fordítóprogramot a Meta, ami összesen 100 nyelvet képes kezelni.
Sőt, a bevételektől is megfosztják őket.
Az ajkak mozgásának követése egy újabb olyan lehetőség, amellyel növelhető, hogy egy mesterséges intelligencia megértse az emberi szavakat, és azokat kontextusba helyezze. Ezért is indult egy érdekes kísérlet Mark Zuckerberg cégbirodalmánál.
A metaverzumban zajló építkezést nagyban gyorsíthatja az a Builder Bot nevű fejlesztés, ami a közösségi óriás találmánya.
Az alkalmazások kutakodó szemeinek lezárása jól jöhet a magánéletüket féltő felhasználóknak, annál kevésbé a reklámokból élőknek. Miután a Google is keményen benne van a reklámágazatban, kicsit a kecske-káposzta esetére hajazó módon képzeli az alkalmazáskövetés átláthatóvá tételét.
Új lehetőséget kaphatunk, hogy tanuljunk a hibáinkból és más értékek mentén rendezzük be az univerzumunkat – virtuálisan. Nem mindegy azonban, ki kezében lesz az irányítás a metaverzumban, s az új hely kit fog igazán szolgálni: a felhasználók jóllétét vagy nagyvállalati befektetők jólétét.
Szűk két hónap leforgása alatt megtízszerezte felhasználói bázisát a Meta eddigi legkomolyabb virtuálisvalóság-platformja, a Horizon Worlds, amit a Facebook utódjának szánnak.
A Facebookból lett Meta munkavállalói a jövőben új megnevezéssel hivatkoznak majd magukra, ami jobban tükrözi, mi is a vállalat pontos célja.
Már nem hírfolyamnak nevezik a platform legfontosabb elemét.
Néhány év múlva hasonló lehet a helyzet a virtuális és kiterjesztett valóságot láttató (VR/AR) szemüvegek piacán, mint most az okostelefonokén. Nagy lesz a kínálat, és több gyártónak is lesz majd ajánlata, olyan nagy nevekkel, mint az Apple, az Oppo, a Meta, a Microsoft, és persze ott lesz az okosszemüvegek egyik úttörője, a Google is.
Újabb felhasználóbarát funkcióval, pontosabban egy már meglévő kiegészítésével kísérletezik a WhatsApp, és előre megjósolható, hogy igen kedvelt lesz a csevegőszolgáltatást használók körében.