#Microsoft

Internettel fűtik a városokat Finnországban

Merész ötletet valósítottak meg Finnországban: túllépve az immár hagyományosnak mondható szél- és napenergián, az internetet, pontosabban a gyakran szidott adatközpontokat is bevonják a városok hőellátásába.


Megígérte a Microsoft: a Windows lesz a gamerek paradicsoma

Ha valaki a Windowsról hall, nem biztos, hogy rögtön a számítógépes játékok ugranak be neki, annak ellenére, hogy a Microsoft platformja már most is a PC-s játékok domináns operációs rendszere. A konkurensek viszont erősen mozgolódnak, és a Microsoft egyértelműsítené, hogy a Windows 11 lesz a legjobb játékra alkalmas OS.






Üresen konganak az adatközpontok a Szilícium-völgyben

Hiába felhő számítástechnika, hiába AI, évekig állhatnak üresen nagyteljesítményű adatközpontok a technológia Mekkájában, a Szilícium-völgyben. Az ok meglehetősen prózai: Santa Clara nem tud megbirkózni a növekvő villamosenergia-igényekkel. Sőt, az Egyesült Államok más régióiban is hasonló a helyzet.