A vártnál jobb adat érkezett az amerikai munkanélküliségről
Az Egyesült Államokban a múlt héten csaknem 410 ezren kértek első alkalommal munkanélküli segélyt, a csütörtökön megjelent adat jobb az elemzői várakozásoknál.
Az Egyesült Államokban a múlt héten csaknem 410 ezren kértek első alkalommal munkanélküli segélyt, a csütörtökön megjelent adat jobb az elemzői várakozásoknál.
Júliusban nem változott a munkanélküliségi ráta az előző havihoz képest sem az EU-ban, sem pedig az euróövezetben, az egy évvel korábbihoz képest viszont mindkét országcsoportban csökkent - közölte az Eurostat, az EU statisztikai hivatala.
Idén továbbra is magas maradhat a munkanélküliség, az egyetlen biztató részlet azonban, hogy emelkedett a foglalkoztatottság a május-júliusi időszakban - kommentálták elemzők a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) hétfőn publikált munkaerő-piaci adatait.
A munkanélküliségi ráta 10,8 százalék volt a május-júliusi időszakban, nem változott a megelőző három hónaphoz, azaz a második negyedévhez képest, és csökkent az egy évvel korábbi 11 százalékhoz viszonyítva - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) hétfőn.
Franciaországban az egymást követő harmadik hónapban nőtt a munkanélküliség júliusban, és ezzel tizenegy éves csúcsra emelkedett.
Az Egyesült Államokban a múlt héten csaknem 420 ezren kértek első alkalommal munkanélküli segélyt, a csütörtökön megjelent adat rosszabb az elemzői várakozásoknál.
Lengyelországban a vártnál szerényebben csökkent a munkanélküliség júliusban. A kiskereskedelmi forgalom éves szinten ugyan nőtt a hónapban, de lassabban a júniusinál és a szakértők becslésénél.
Célzott intézkedésekkel akarja csökkenteni a bevándorlók körében a munkanélküliséget az osztrák szociális és munkaügyi minisztérium - hangzott el egy hétfői sajtótájékoztatón.
Szlovákiában árnyalatnyit nőtt a munkanélküliség júliusban: a munkaügyi központ pénteken ismertetett adatai szerint a ráta 13,15 százalék volt, 0,17 százalékponttal magasabb a júniusinál.
Az Egyesült Államokban 400 ezernél is többen kértek első alkalommal munkanélküli segélyt múlt héten. A csütörtökön megjelent adat rosszabb annál, mint amit az elemzők vártak.
Már csaknem 2,5 millió munkanélküli van Nagy-Britanniában - derül ki a brit statisztikai hivatal szerdán nyilvánosságra hozott adataiból.
Nem maradt eszközük a megtorpanó növekedés és a foglalkoztatottság serkentésére az eurózóna országainak az adósság szorításában. Felszínre törtek az érdekellentétek, a befektetők pedig kapkodva keresik a biztonságot.
Újabb csúcsra emelkedett a munkanélküliség Görögországban májusban, a gazdaság további zsugorodására is számítani lehet a megszorító intézkedések miatt.
Az Egyesült Államokban a múlt héten négyhavi mélypontra csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt igénylők száma, a csütörtökön megjelent adat jobb az elemzői várakozásoknál.
Az idei második negyedévben összesen 974 ezer állásra vártak jelentkezőket, ami 190 ezerrel több az egy évvel korábbinál. A 82 millió lakosú ország nyugati részén 815 ezer, míg keleten – a volt NDK területén – 160 ezer betöltetlen állás volt az április-júniusi időszakban – mutatta ki az állami munkaügyi ügynökség kutatóintézete (IAB).
A vártnál több új munkahely jött létre a mezőgazdasági ágazaton kívül az Egyesült Államokban júliusban, amikor a munkanélküliségi ráta mérséklődött júniushoz képest, az elemzői előrejelzésekben szerepelt stagnálás helyett.
A statisztikai hivatal szerdán publikált adatai szerint áprilisban a munkaképes lakosság 22,2 százaléka volt állás nélkül.
A munkanélküliségi ráta az euróövezetben 9,9 százalék, az Európai Unió (EU) egészében pedig 9,4 százalék volt júniusban, egyik érték sem változott az előző hónaphoz képest - közölte hétfőn az Eurostat. Magyarország az Eurostat adatai szerint a tagállamok munkanélküliségi listájának alsó harmadban foglal helyet.
A munkanélküliségi ráta 10,8 százalékra csökkent 2011 második negyedévében az első negyedévi 11,6 százalékról és az egy évvel korábbi 11,1 százalékról - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön.
A Monetáris Tanács keddi kamatdöntése nem tartogat különösebb izgalmakat, a hét végi amerikai GDP-jelentés pedig a várakozások szerint kijózanító hatású lesz. A nemzetközi kínálatból a német, a lengyel és a japán adatok mellett ötvenegynéhány "ütős" gyorsjelentést emelhetünk még ki.