Megjelent a koronavírus egy újabb változata, ezeket a tüneteket okozza
Tovább mutálódott a koronavírus omikron változata, a JN.1. A KP.3 kódnevű variáns egyelőre nem domináns, de esélyes, hogy azzá válik.
Tovább mutálódott a koronavírus omikron változata, a JN.1. A KP.3 kódnevű variáns egyelőre nem domináns, de esélyes, hogy azzá válik.
Átfogó elemzésben vizsgálták az ELTE Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék munkatársai, mennyire gyakori, hogy valaki több különböző SARS-CoV-2 variánssal fertőződik meg egyidejűleg. A vizsgálat során kitértek arra is, hogy ezekben az esetekben milyen eséllyel jöhet létre a különböző variánsokból egy új, hibrid vírusváltozat.
Amerikai kutatók szerint az SHLP2 kódjelű fehérje működését a jövőben érdemes lesz alaposabban tanulmányozni, segítségével ugyanis jelentős mértében csökkenhet a Parkinson-kór kialakulásának esélye.
Egy tanulmány bizonyítékot talált arra, hogy a vírus túlélheti a vírusellenes gyógyszerrel történt kezelést, ami mutálódott változatokhoz vezet, ezek pedig terjedni is tudnak.
Egy kolumbiai férfinél már a 40-es évei elején jelentkeznie kellett volna az Alzheimer-kór tüneteinek, ám egészen 67 éves koráig nem mutatta a kognitív hanyatlás jeleit.
Egy régóta ismert és széles körben használt, köhögés elleni gyógyszerről derült ki, hogy lelassíthatja a Parkinson-kór elhatalmasodását, és javíthatja a betegek életminőségét.
Modern emberi DNS felhasználásával vizsgálták kutatók, hogy mikor vállaltak gyereket a nők és a férfiak az elmúlt 250 ezer évben. Kiderült, a férfiak életében átlagosan évekkel későbbre tolódott a gyermekvállalás a nőkhöz képest.
A koronavírus omikron változatának egyik alvariánsa, a BF.7 szédítő sebességgel terjed Kínában, sokkal gyorsabban, mint a világ bármely másik részén. A miértre egyelőre nincs válasz.
A Bostoni Egyetem kutatói bebizonyították, hogy a tüskefehérje megváltoztatásával az eredetihez képest kevésbé halálossá tehető a koronavírus, ám a kutatás mögötti szándékuk rosszul értelmezve könnyen elferdíthető lehet.
A kutatók szerint a DNS-vírusok nem tudnak olyan gyorsan mutálódni, mint az RNS-vírusok – például a koronavírus –, ám a majomhimlőnél mégis komoly változás történt az elmúlt években.
Valószínűtlennek tartja Albert Bourla, hogy a majomhimlő világjárványt okozzon.
A B.1.640.2 vírusvariánst egy Kamerunból Franciaországba érkező utas mintájában mutatták ki először.
Olyan különleges PCR-analóg tesztet fejlesztett ki egy magyar cég, amely a jelenleg ismert több mint 2,5 millió koronavírus-mutáns nagyjából 99 százalékát kimutatja, köztük az omikront is.
Egyre közeledik Magyarország felé az új variáns, Csehországban mérlegelik, hogy kötelezővé teszik a koronavírus elleni oltást.
A légi járatok betiltása elrettentheti a jövőben az országokat attól, hogy szankcióktól félve hírt adjanak az újabb esetleges variánsok felfedezéséről.
Persze ehhez az is kell, hogy minél többen beoltassák magukat.
A delta variáns új változatát nyolc fertőzöttnél mutatták ki, egyikük már be volt oltva.