Mesterházy: az amerikai tárgyalópartnerek aggódtak a médiatörvény miatt
Az MSZP elnöke szerint a partnerek médiatörvény-ügyben "meglepően felkészülten" fogadták Washingtonban.
Az MSZP elnöke szerint a partnerek médiatörvény-ügyben "meglepően felkészülten" fogadták Washingtonban.
A külügyminiszter a Financial Timesnak adott interjújában kifejtette: a Neelie Kroes levelében felvetett "korlátozott aggályok" lehetővé teszik, hogy a kormány gyorsan túljusson a médiatörvény ügyén.
A bizonytalan fogalmak használata és a bírságok mértéke aggodalomra ad okot a magyar médiatörvényben – állítja a portugál médiahatóság elnöke a HVG e heti számában.
Schmitt Pál és Barroso bizottsági elnök szerdán Brüsszelben egyeztetett a médiatörvényről. Martonyi János a bizottsági levél kapcsán kijelentette: az konstruktív jellegű iránymutatásokat tartalmaz.
Sólyom László szerint még a médiatörvény megalapozott bírálata nyomán sem lehet arra következtetni, hogy Magyarország a diktatúra küszöbén áll, vagy hogy az ország könnyedén elveszítheti demokratikus jellegét.
Magyarország felül fogja vizsgálni a médiatörvényt, és olyan megoldást talál, amely mindenki számára kielégítő lesz - mondta Martonyi János külügyminiszter újságíróknak szerdán Brüsszelben.
Magyarország az európai uniós elnökség révén meg tudja mutatni vezetői képességeit és elkötelezettségét az uniós értékek tiszteletben tartása mellett - mondta José Manuel Durao Barroso európai bizottsági elnök szerdán Brüsszelben, Schmitt Pál köztársasági elnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Navracsics Tibort szerdán az EP-ben bizottsági meghallgatáson faggatták.
Bevett eljárási taktika az Alkotmánybíróságnál, hogy egy-egy politikailag kényes ügyet - időhúzásra játszva - elfektet. Kérdés, így tesz-e azokkal a nagy port kavart törvényekkel kapcsolatos beadványokkal is, amelyekkel nemrég elárasztották a testületet. Bár ezeket kiemelt témaként kezeli, egyelőre nem tudni, mikor hoz majd határozatot az ominózus ügyekben.
Az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése kedden határozatban állt ki az újságírók forrásainak védelme mellett, hangsúlyozva, hogy a források kötelező kiadását olyan, "rendkívüli körülményekre kell korlátozni", amikor fontos köz- vagy egyéni érdek forog kockán.
A szövetség elítéli "ezt az álszent Magyarország ellen folytatott politikai hadjáratot, amelyben Európát olyan törvények miatt akarják 'megvédeni' Magyarországtól, amelyeket az Országgyűlés kétharmados többséggel fogadott el".
A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium szerint az EB három, az uniós jogharmonizációval kapcsolatos ponton tett észrevételt, ám a felvetések egyike sem kérdőjelezi meg az alapjogok, a sajtószabadság és a véleménynyilvánítás érvényesülését, illetve az Országgyűlés által választott médiahatóság függetlenségét.
Kovács László szerint rombolja a kormány szavahihetőségét, hogy Kovács Zoltán kommunikációért felelős államtitkár és Nagy Anna kormányszóvivő azt állította, Neelie Kroes médiaügyekért felelős uniós biztos - időközben kiszivárgott - levelének egyetlen felvetése sem kérdőjelezi meg a sajtószabadság és a véleménynyilvánítás magyarországi érvényesülését.
A Fidesz alelnöke szerint a médiatörvény számos ponton lehet rossz, de „semmilyen jel nem utal arra”, hogy sértené a szólás- és véleményszabadságot.
Az Európa Tanács téli ülésszakán a magyar demokrácia működéséről is vitát tartanak.
Nincs szó titkolózásról, a válasszal együtt a kormány természetesen Neelie Kroes médiaügyekért felelős biztos levelét is közzéteszi - közölte a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár. A levél azonban kiszivárgott és az interneten hozzáférhető.
Az Európai Bizottság fokozta a nyomást Magyarországra vitatott médiatörvénye kapcsán, két hetet adva neki a jogszabály módosítására, ha nem akarja kitenni magát egy eljárásnak a szólásszabadság megsértéséért, ami példátlan lenne Európában - írta az AFP francia hírügynökség brüsszeli keltezésű jelentésében. Neelie Kroes médiaügyi biztos levele, amelyet a magyar kormány csak a rá adott válasszal együtt akart nyilvánosságra hozni, időközben hozzáférhetővé vált az interneten.
Az NMHH és a médiatanács "nyitottan fogadja a törvényi rendelkezésekre vonatkozó visszajelzéseket".
A kerekasztalra a szabályozás érintettjei mellett szakjogászokat is meghívnának.
A kormány várhatóan a kéthetes határidő lejárta előtt, a tervek szerint egy hét múlva válaszol arra a levélre, amelyben az Európai Bizottság a médiatörvénnyel kapcsolatos aggályait ismerteti - közölte Nagy Anna.