Polyák: a médiatörvény még a Médiatanácsnak is bonyolult
Polyák Gábor médiajogász a Népszabadságnak adott interjút a médiatörvénnyel kapcsolatban.
Polyák Gábor médiajogász a Népszabadságnak adott interjút a médiatörvénnyel kapcsolatban.
Pintér Sándor belügyminiszter azt kérte német kollégájától csütörtökön Gödöllőn, hogy Németország fogalmazza meg ls tudassa Bulgária és Románia schengeni csatlakozásával kapcsolatos politikai aggályait.
A Le Monde francia lap az Európai Parlamentben történtek után azt írta: Orbán Viktor magyar miniszterelnök készen áll a harcra Európa érdekében, de anélkül is, mert mindenekelőtt Magyarországot akarja megvédeni.
Azokat az aggodalmakat ismerteti a médiatörvénnyel kapcsolatban a magyar hatóságoknak küldendő újabb európai bizottsági levél, amelyeket Neelie Kroes, a digitális kérdések és a média ügyeiben illetékes biztos hétfő este Strasbourgban, az Európai Parlament polgári szabadságjogokkal, valamint igazságügyi és belügyi kérdésekkel foglalkozó bizottságának rendkívüli ülésén fogalmazott meg - tudta meg az MTI.
A magyar médiatörvényről vitatkoztak a német Bundestagban a képviselők. A konzervatívok megvárnák a brüsszeli vizsgálatot, és hangsúlyozták: a Bundestag nem a magyar parlament felügyelőtanácsa. Az SPD, a szociáldemokraták viszont kifogásaikat hangoztatták nemcsak a médiatörvény, hanem az alkotmánybíróság jogkörének csorbítása miatt is.
Levélben kért magyarázatot csütörtökön Szájer József, az Európai Parlament (EP) néppárti frakcióvezető-helyettese arra, hogy miért maradt el az EP állampolgári jogi, bel- és igazságügyi bizottsága (LIBE), valamint kulturális bizottsága által a magyar médiatörvény ügyében tartott együttes rendkívüli ülésnek az online közvetítése.
A január 1-jén életbe lépett új médiatörvénynek a „néhány” eléggé kérdéses része mellett vannak jó kezdeményezések is - véli Hampuk Richárd kommunikációs szakember.
Navracsics Tibor szerint a magyar médiatörvény belekerült abba a pártpolitikai mezőben zajló vitába, amely egész Európában a jobbközép és a baloldal között zajlik.
Novák Előd elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány a külföldnek - az Európai Parlament előtt és külföldi újságok hasábjain - magyarázkodik a médiatörvény miatt.
Semmiféle megoldás, megállapodás nem született a magyar médiaszabályozással kapcsolatos kifogásainkkal kapcsolatban - mondta a Népszabadságnak adott interjújában az EBESZ médiabiztosa.
A kormányszóvivő szerint most már a szakértőknek, médiajogászoknak, médiaszakembereknek kellene végignézni a médiatörvényt.
A magyar hatalom nyugtalanítja az európaiakat felirattal a címlapján jelent meg szerdán a La Croix című napilap. Az Európai Unió soros magyar elnöksége kapcsán a francia katolikus újság három oldalon összesen hét írásban foglalkozott a vitatott médiatörvénnyel.
Az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke szerint szerdán Strasbourgban kiderült, hogy Magyarország felkészült az EU-elnökségre, és pontosan tudja a feladatát.
Az erősen ellentmondásos magyar médiatörvény gyakorlatilag elnémíthatja a kedvezőtlen véleményt megfogalmazó újságírókat és Európa-szerte kritikákat váltott ki, de a Magyarországon működő svájci és német médiacégek mintha elnémultak volna – írja híroldalán a német Spiegel.
Egy állami sajtófelügyelet nem lenne összhangban se a sajtószabadságot garantáló német alkotmánnyal, se az emberi jogok európai konvenciójával – mondta a HVG-nek adott interjújában Lutz Tillmanns, a Német Sajtótanács ügyvezetője.
A Jobbik nem támogatja a magyarországi médiatörvényt, de annak támadását az Európai Parlament (EP) liberális és szocialista frakciója részéről álszentnek tartja - mondta szerdán Szegedi Csanád, az ellenzéki párt európai parlamenti képviselője.
A médiatörvény elleni képviselői demonstráció, éles hangú felszólalások és bekiabálások tarkították Orbán Viktor szerdai beszédét, illetve az azt követő vitát az Európai Parlamentben (EP). A magyar EU-elnökség programpontjainál nagyobb figyelmet kapott a magyar médiatörvény, amely a szocialista és zöld EP-képviselők hangos kritikáját vívta ki az ülésteremben. Orbán később arról beszélt, rosszabb reakcióra számított a plenáris ülésen.
"Zaklatott elnökséget kezd Orbán" címmel egy teljes oldalon foglakozott a Le Figaro című tekintélyes francia konzervatív napilap szerdán a Magyarországon elfogadott vitatott törvényekkel.
Az Európai Parlament plenáris ülésének végén a magyar miniszterelnök rekedten válaszolt a korábbi felszólalásokra. "Sajnálom, hogy önöket ilyen rútul rászedték és becsapták" - mondta a médiatörvényt kritizáló képviselőknek, akik közül szerinte többen is - például Martin Schulz szocialista frakcióvezető - tárgyi tévedéseket vétetettek hozzászólásukban. "Nem a népet hanem a törvényt kritizáljuk. Ha mind komolyan vesszük, amit mond, akkor Önnek is jobb, ha átgondolja ezt a törvényt" - mondta Schulz.
"Harcosként ismerjük önt, miniszterelnök úr" - kezdte hozzászólását az Európai Parlamentben Martin Schulz, az európai szocialisták vezetője, aki Horn Gyulát említette még mint a kommunizmust lebontó, szintén “nagy magyart”.