A méheket érintő, rendkívül fertőző betegség az egyik méhészetben ütötte fel a fejét, a jogszabályok szerint a beteg méhcsaládokat, a kaptárakat és a fertőzött eszközöket meg kell semmisíteni.
A mézelő méhek között tapasztalt fertőző betegség miatt zárlatot rendeltek el Gödöllőn és a környék több településén a méhekre, az azokkal kapcsolatos termékekre, valamint a méhekkel érintkezésbe kerülő bizonyos tárgyakra - közölte Gödöllő önkormányzata a honlapján hétfőn.