Nagy mozgósítás van a Fideszben
A parlamenti választásokhoz hasonlóan készülnek a népszavazásra.
A parlamenti választásokhoz hasonlóan készülnek a népszavazásra.
Az Együtt, a Párbeszéd Magyarországért és a Modern Magyarországért Mozgalom közösen fog kampányolni a kvótanépszavazás bojkottja mellett.
A kormányoldal beveti-e a választási csalást az október 2-ai népszavazás érvényessége érdekében? – a HVG ezt járja körül.
Már Magyarország jövője a tét a kvótanépszavazást felvezető újabb kampányfordulóban. A kormány honlapján közzétették azt a hirdetést, ami alighanem a retinánkba ég majd az elkövetkező hetekben.
Már nyomtatják az október 2-ai országos népszavazás szavazólapjait a budapesti ANY Biztonsági Nyomdában. Szerdán a kőbányai nyomda géptermeiben és csomagolócsarnokaiban sajtóbejárást tartottak.
A kaposváriak népszavazást akartak az üzemről, a cég emiatt visszalépett az építkezéstől.
Pénteken még volt lehetősége arra a Nemzeti Választási Bizottságnak, hogy panaszt tegyen a kopaszbalhé ügyében indult nyomozás miatt, de az elnök segédletével meghunyászkodtak.
Az október 2-i kvótanépszavazás menekültellenes és gyűlöletkeltő, akárcsak a hozzá kapcsolódó kampány. Ráadásul álságos is, mert a jogszerűtlen népszavazás valójában alkalmatlan a nép akaratának érvényre juttatására – így tartja a TASZ. A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerint a jogvédő szervezet megtorpedózta a népszavazást.
Eddig 264 ezren kerültek be a választói névjegyzékbe a határon túli magyarok közül a kvótanépszavazáshoz, holott mintegy 700 ezer választópolgár lenne köztük.
Ángyán József volt fideszes államtitkár felháborodott a Professzorok Batthyány Körének hétfői, a népszavazással kapcsolatban kiadott kampányoló közleményén és úgy döntött, kilép az egyesületből.
A fideszes képviselők nem jelentek meg a Parlamentben, ahol hétfőn rendkívüli ülést tartottak volna a levélben szavazás kiterjesztéséről a külföldön élő magyarokra. Az ülés végül határozatképtelenség miatt elmaradt.
A napirend előtti felszólalások után várhatóan véget is ér az Országgyűlés mai, ellenzéki pártok kezdeményezésére összehívott rendkívüli ülése, mivel a kormányoldal nem ért egyet a levélben történő szavazás lehetőségének kibővítésével és nem biztosítja a határozatképességet.
Elutasította Nemény András, az MSZP alelnökének kvótareferendumos hirdetések miatt benyújtott kifogását a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).
Közel 20 ezer aláírás hiányzik ahhoz, hogy az állami földek eladásának tilalmáról népszavazni lehessen.
A Jobbik kezdeményezésére rendkívüli ülést tart az Országgyűlés hétfőn, de a Fidesz miatt határozatképtelen lesz, ezért nem döntenek semmiről.
A kora tavaszi kopaszos-népszavazásos ügyben a rendőrség furcsán értelmezte a feljelentést, Nyakó nem is emelhet panaszt a megszüntetés miatt.
Akkor indul be a Fidesz saját menekültellenes kampánya, amikor mindenki visszajött a szabadságáról. Lesznek a kormányéval megegyező üzenetű reklámok, lakossági fórumok, mozgósító országjárás is, a Fidesznek ugyanis fontos, hogy érvényes legyen a népszavazás.
A Republikon Intézet közvélemény-kutatása szerint is érvényes lehet az október 2-i kvótanépszavazás, de a baloldali szavazók még változtathatnak ezen.
Sokkal szabadabb kezet kap a kormány a kvótareferendum előtt a kampányolásban - erősítette meg a Nemzeti Választási Bizottság elnöke.
Egymillió száztízezer forintért juthat hozzá a kormány mint az októberi népszavazási kezdeményezés szervezője, valamint az öt, az Országgyűlésben képviselőcsoporttal rendelkező párt a névjegyzékben szereplő választópolgárok nevéhez és lakcíméhez - derült ki a Nemzeti Választási Iroda (NVI) közvetlen politikai kampány szabályairól közzétett tájékoztatójából.