Név szerinti szavazást akarnak a köznevelési törvényről a tiltakozók
A Hálózat a Tanszabadságért (HAT) azt kezdeményezi Kövér László házelnöknek írt levelében, hogy legyen név szerinti szavazás az új köznevelési törvényről.
A Hálózat a Tanszabadságért (HAT) azt kezdeményezi Kövér László házelnöknek írt levelében, hogy legyen név szerinti szavazás az új köznevelési törvényről.
Megmerevedtek az álláspontok a Fideszben a kereszténydemokrata Hoffmann Rózsa kidolgozta köznevelési törvény elleni küzdelemben: a tervezetet több száz módosító indítvánnyal írnák át a nagyobbik kormánypárt képviselői, mert a legalapvetőbb kérdésekben sem értenek egyet az oktatási államtitkár javaslatával. A megoldást nehezíti, hogy a tervezettel szembenállók is megosztottak, a miniszterelnök viszont továbbra is hajthatatlan és kitart Hoffmann Rózsa mellett. Pedig a két frakciót szorítja az idő, az előterjesztésről jövő héten szavaz a parlament. Többek szerint a keddi frakcióülés sorsdöntő lesz.
A szocialista Hiller István szerint bár az oktatási államtitkárság korábban tagadni igyekezett, hogy a köznevelési törvényhez olyan háttéranyag készült, amely alapján a javaslatban tervezett intézkedések több száz iskola bezárásával és több ezer pedagógus elbocsátásával járnak, e számítások valójában az előterjesztés részét képezik, és ezt már az államtitkárság sem vitatja. A volt oktatási miniszter azt is mondta: a tanulmány alapján a köznevelési törvény megvalósítása több mint 700 milliárd forintjába kerülne a költségvetésnek a következő években.
Népi kezdeményezés indult csütörtökön Ausztriában az oktatás reformja érdekében.
Több ezren tüntettek ma a kormány felsőoktatási tervezete ellen az oktatási államtitkárság előtt a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) által szervezet demonstráción. A hallgatók célja az volt, hogy közösen álljanak ki a magyar felsőoktatás jövőjéért. A hvg.hu helyszínen tartózkodó tudósítója szerint a demonstráción jelképesen eltemették a magyar felsőoktatást.