Eszéken hálálkodtak a horvátok Mészáros Lőrincnek a stadionért
Három éve kellett volna átadni az épületet, csak most sikerült.
Három éve kellett volna átadni az épületet, csak most sikerült.
A washingtoni igazságügyi minisztérium azt vizsgálja, nem támogattak-e orosz oligarchákat abban, hogy kimentsék a pénzüket az Oroszországot sújtó szankciók alól.
Ahhoz, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja lehessen, az országnak a korrupcióval és az oligarchák befolyásával is le kellene számolnia. Ukrajnában 2021-ben oligarchaellenes törvény született – a vagyonukat mégis leginkább a háborús veszteségek csökkentették. A Deutsche Welle riportja.
Az Oroszországgal szembeni pénzügyi megtorlás egyesítette Európát és szövetségeseit, de egyben felszínre hozta nézeteltéréseiket is – írja elemzésében a brit The Guardian. A lap azt nézte meg, mennyire voltak sikeresek azok az intézkedések, amelynek révén szankciós listára kerültek Putyin oligarchái.
Újraosztják az orosz gazdaságot, melyet Putyin Ukrajna elleni agressziója miatt tömegesen hagytak el a nyugati cégek.
Április óta minden uniós tagállamnak jelentenie kell, mennyi pénzt fagyasztott be olyan orosz politikusok, oligarchák, vagy éppen propagandisták vagyonából, melyek az EU-s szankciók hatálya alá esnek. Bár az Európai Bizottság hivatalosan csak a teljes összeget ismerteti, egy nyilvánosságra került adat szerint a magyar állam összesen 3000 eurónyi, vagyis 1,2 millió forintnyi orosz vagyont zárolt, a legkevesebbet Európában. Az érintett magyar hatóságok azonban hallgatnak.
Milliós adócsalással és a szankciók megsértésével gyanúsítják Alisher Usmanovot. Ő volt az, akinél a hírek szerint Magyarország az Oroszország elleni szankciók megvétózását helyezte kilátásba, ha nem veszik le a listáról, később aztán letett erről.
Az orosz gáz-, olaj- és légiiparban is fontos szerepet betöltő Ivan Pecsorin leesett egy hajóról.
Mikuláš Bek beszélt a három orosz oligarcháról is, akiket állítólag le akartak venni Orbánék a szankciós listáról.
A 61 éves Jurij Voronov egy logisztikai vállalaton keresztül üzletelt többek közt a Gazprommal is.
Vajda Zoltán felvette a csokot, illetve a nagycsaládosok autóvásárlási támogatását is, ezekért a magyar adófizetőknek mondott köszönetet, Mészárostól viszont visszakérné a "pénzét".
Mostanában több dúsgazdag orosz veszítette életét.
Kirohanása miatt Oleg Tinkovot a Kreml emberei arra kényszerítették, hogy fillérekért adja el a részesedését saját bankjában. A mágnáshoz eljutottak olyan hírek is, hogy veszélyben az élete.
Moszkvában egy egykori Gazprom-vezető és családja halt meg hasonló körülmények között.
Heteken át tartó nyomozással bukkantak rá a hatóságok a hajó igazi tulajdonosára.
A volt orosz államfő Zelenszkij közleményére reagált, aki cserealapként tekint az elfogott oligarchára.