Két műtőssegéd és egy szakorvos ellen emeltek vádat, miután meghalt a beteg, akinek sóoldat helyett fertőtlenítőt adtak
Az előbbiek összecserélték a folyadékokat, az utóbbi pedig elhallgatta, mi történt.
Az előbbiek összecserélték a folyadékokat, az utóbbi pedig elhallgatta, mi történt.
A bíróságon sem tudta megmagyarázni, hogyan véthetett ekkora hibát.
Az áldozat felépülhet, de maradandóak lehetnek a sérülései. A felelősöket elbocsátották.
Pár nappal a műtét után arra ébredtek, hogy nem látnak. Ezt mondta az RTL Híradónak két szürkehályoggal műtött beteg, akiket még decemberben operáltak a Budaörsi Egészségügyi Központban.
A bírósági ítélet szerint nem jár azért kártérítés, ha valaki egy arcüreg- és orrsövényműtét után 80 százalékos bénulást szenved. De hogy legalább a nem teljes körű tájékoztatásért kap-e valamilyen kártérítést a beteg, azt még nem vizsgálták meg 11 évvel a műtét után, a panaszos ezt újabb eljárásban kell, hogy megtegye, ha még szeretné.
A rutin vesekőműtét közben a betegnek egy hiba miatt leállt a keringése, azóta éberkómában van.
Az ügyeletes orvos kiment ugyan a mellkasfájdalomtól szenvedő boldogi férfihez, de csak vérnyomást mért neki és gyógyszerrel kezelte. Majd természetgyógyászként felajánlotta szolgálatait a beteg feleségének. Délutánra a beteg még rosszabbul lett, de már későn került kórházba. Heveny szívizomelhalással Budapestre akarták szállítani, de a mentőben meghalt. Az orvos ellen vádat emelt az ügyészség.
Halálesetek százait okozza évente az Németországban, hogy a műtétet végzől orvosok műtéti eszközöket, sebészollókat, operációs törlőkendőket és más egyebeket felejtenek a páciensben.
A rendőrség szerint az orvosigáz-ellátó műszaki hibája okozta egy nő halálát a mosonmagyaróvári Karolina Kórházban tavaly nyáron, mert a nőgyógyászati műtő felújításakor fordítva kötötték be az oxigén- és az altatógázcsöveket; négy ember ellen vádemelést javasol a rendőrség.
Elképesztő sztorit közölt a Blikk egy miskolci férfiról, akinek negyven évvel ezelőtt az orvosa beletörte az injekciós tűt a fenekébe, majd rábeszélte, hogy hagyják inkább ott a tűdarabot.
Egy felmérés szerint az elégedetlen betegek majdnem 90 százaléka érezte úgy, bár oka lett volna e lépések megtételére, végül nem lépett: 70 százalék a hosszadalmas procedúrától riadt vissza, 44 százalék a felmerülő költségektől és még mindig van 32 százalék, aki nem tudja, hová kellene fordulnia panaszával.
Egy család 340 millió forintnak megfelelő összegű kártérítést kaphat, mert egy fiatal, tapasztalatlan orvos hibájából újszülöttjük halmozott sérültként kénytelen leélni életét.