Figyelmeztet a Republikon: Az ellenzék most ott is rosszabbul áll, ahol korábban előnyben volt
A Republikon által vizsgált városok közül mindössze Dunaújvárosban tudta megtartani előnyét az ellenzék.
A Republikon által vizsgált városok közül mindössze Dunaújvárosban tudta megtartani előnyét az ellenzék.
Nem érkezett kifogás a megadott határidőig.
Az egyik falu polgármestere úgy érzi máris a széke inog, a másiknak pedig több Magyar Falu pályázatát dobták vissza. Mindkét polgármester Márki-Zay Pétert támogatta a kampányban.
Szerinte pont az a különbség a két ország között, hogy Franciaországban még megteheti bárki, hogy bekiabálja a véleményét.
Az ügy középpontjában álló kéretlen kampány-sms-ről a Kúria szerint nem bizonyítható, hogy a valóban a Gattyán György vezette párt küldte.
A főpolgármester szerint ha az ellenzék úgy definiálja magát, hogy ő a nem Fidesz, akkor soha nem lesz elég szavazója.
Nem következetes a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) a saját illetékessége megállapításakor: ha civileket kell büntetni, akkor a külföld is belföld, ha az elégetett romániai levélszavazatok ügyében kell eljárni, már nem. A választási eredmény szempontjából mindegy ugyan, de a levélszavazatok egész rendszerének hibáit hozta újra felszínre a botrány.
A méhkeréki önkormányzat lapja új munkatársként mutatta be Tát Margitot, a település februárban lemondott polgármesterét.
Márki-Zay Péter a kampányban öt percet kapott a köztévé képernyőjén, most majdnem tízszer annyit beszélgetnek vele.
A választási vereség okairól, a kampányban elkövetett hibákról és az ellenzék előtt álló jövőről is beszélt a hvg.hu választási podcastjában, a SzavazóFülkében Hadházy Ákos, aki szerint “nincs olyan hatalom és olyan diktatúra, amire ne lehetne sikeresen politikai nyomást gyakorolni”, csak más eszközökhöz kell nyúlnia az ellenzéknek, mint eddig. A politikus a műsorban beszélt Gyurcsány és Márki-Zay felelősségéről és arról is, milyen receptet ne kövessen semmiképpen az ellenzék.
A választási vereség okairól, a kampányban elkövetett hibákról és az ellenzék előtt álló jövőről is beszélt a hvg.hu választási podcastjában, a SzavazóFülkében Hadházy Ákos, aki szerint “nincs olyan hatalom és olyan diktatúra, amire ne lehetne sikeresen politikai nyomást gyakorolni”, csak más eszközökhöz kell nyúlnia az ellenzéknek, mint eddig.
A választási eljárási törvény szerint május 3-án 16 óráig maradhatnak a poszterek a közterületeken.
A Nemzeti Választási Bizottság korábban úgy határozott, hogy a választási törvény „területi hatálya csak Magyarország területére terjed ki”.
A magyar miniszterelnök is üzent az Ukrajna megsegítésére szervezett jótékonysági eseményen.
A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint legalább 150 önkormányzati választás maradt el a koronavírus-járvány miatt.
A népszavazáson érvénytelen szavazás mellett kampányoló szervezetekre kiszabott bírság annak a hatalmas közösségnek az elhallgattatását célozza, amelyik demokratikus úton buktatta meg a kormány propaganda-népszavazását - írták közleményükben a civil szervezetek.
Ezzel szombaton már másodszor csökkent a kormánypártok mandátumainak száma, de a kétharmad nem forog veszélyben.
Egy pártvezetőnek most az a dolga, hogy megtartsa a reményt a tagokban és szimpatizánsokban - mondta a SzavazóFülkében Hajnal Miklós momentumos politikus, aki egyéni kerületi győztesként ül be a Parlamentbe, 54 másik ellenzéki képviselő mellé. De egy ekkora bukás után lehet még reményről beszélni? Egyáltalán, ki most a főnök?