Garázda páviánok terrorizálnak egy dél-afrikai várost
Sokan az állatok elaltatását követelik, pedig van más megoldás.
Sokan az állatok elaltatását követelik, pedig van más megoldás.
Egy leopárd megpróbál a páviánok között zsákmányt ejteni, mire a majmok összefognak, és elkergetik a ragadozót.
A különös jelentnek egy parkőr is szemtanúja volt.
Megszökött 52 pávián a Vincennes állatkertből.
A sok turista által látogatott Viktória-vízesés környékén okozott áramkimaradást.
A kifutójukra dőlt fán keresztül kiszökött a Nyíregyházi Állatparkból harminc pávián péntekre virradó éjjel. Az állatokat sikerült befogni, egyiknek sem esett baja.
Dzseláda pávián született néhány hete a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény- és Vadasparkban: a majomkölyköt kedden mutatták meg a nyilvánosságnak.
A turisták szeretik, de a fokvárosiaknak egyre nagyobb gondot okoznak az élelmet kereső páviánok. A hatóságok paintball-fegyverekkel küzdenek az állatok ellen.
A dél-afrikai Fokvárosban és környékén szabadon garázdálkodnak a páviánok annak köszönhetően, hogy az állatvédők megakadályoznak minden erőfeszítést, amellyel szabályozhatnák a populáció életmódját - figyelmeztetett egy neves amerikai emlőskutató.
Francia tudósok a páviánok egy eddig hihetetlennek tűnő képességét fedezték fel, felismernek akár négybetűs szavakat is. A guineai főemlősökkel végzett kísérletek arra mutatnak, hogy alábecsültük az értelmi képességeiket.
Egyes állatok brutális eszközökhöz folyamodnak, hogy génjeiket továbbörökítsék. Az újonnan a csoportba kerülő domináns hímek például előszeretettel ölik meg elődeik utódjait – ezt figyelték meg egyebek mellett az oroszlánoknál. A rágcsálóknál pedig azt vették észre korábban a biológusok, hogy a vemhes nőstények nagy része elvetélt az új hím érkezése után. Nemrég ezt majmoknál is sikerült bizonyítani.
Érdekes felfedezést köszönhetünk az étrendjükben a gyümölcsöket előnyben részesítő majmoknak. Az állatok egy dél-afrikai gazda kertjében garázdálkodtak, az élelmes mezőgazdász pedig ennek nyomán bukkant az új gyümölcsfajra - írja a Zöldtér.
Az emberek és az emberszabásúak rokonsági fokát már sokan boncolgatták, az eggyel nagyobb alcsoport, az óvilági majmok viszonylatában azonban kevés információnk van. Ez most megváltozhat egy Szaúd-Arábiában fellelt, eddig ismeretlen faj 28-29 millió éves kövületének köszönhetően.
Azok a nősténypáviánok, amelyeknek sikerül barátságot kötni csoportja más nőstényeivel, hosszabb életre számíthattak, mint a kevésbé kiterjedt társas kapcsolatokkal rendelkezők - derítették ki amerikai kutatók, akik megfigyeléseikről a Current Biology című folyóiratban számoltak be.