Japán milliárdos lesz a SpaceX első űrturistája a Hold körül
Mezava Juszaku a tervek szerint 2023-ban vesz majd részt egy Hold körüli utazáson, ő lesz az első magánügyfél.
Mezava Juszaku a tervek szerint 2023-ban vesz majd részt egy Hold körüli utazáson, ő lesz az első magánügyfél.
Az amerikai elnök Twitter-bejegyzésben jelentette be, hogy lemondta Mike Pompeo külügyminiszter jövő hétre Észak-Koreába tervezett látogatását.
Megkezdte a Szohe rakétakísérleti telep központi létesítményeinek a lebontását Észak-Korea. Ez az első kézzelfogható jele lehet annak, hogy Phenjan betartja Washingtonnak erre tett ígéretét – közölte műholdas felvételekre hivatkozva a 38 North nevű portál.
Tovább büntetné az Egyesült Államok Észak-Koreát, bár az amerikai elnök szerint az eddigi szankciók hatását is lehet már érezni.
Egy orosz rakétakísérlet optikai hatását láttuk - a rakétát Budapesttől 2000 km-re lőtték fel.
Újabb szankciókat szavazott meg az ENSZ Biztonsági Tanácsa pénteken Észak-Koreával szemben, a büntető intézkedéseket az amerikai elnök javasolta. A 15 tagú tanács egyhangú döntést hozott, Kína egyetértésével.
Szergej Lavrov arról is beszélt az egyik fehérorosz televíziónak adott interjújában, hogy Moszkva elítéli Phenjan külpolitikáját, de hasonlóan kell eljárnia "amerikai kollégái" provokatív viselkedésével is.
RSZ-24 Jarsz típusú hadászati ballisztikus rakétával hajtott végre kísérletet szerdán Oroszország.
Észak-Korea újabb ballisztikus rakétát bocsátott fel Phenjan egyik külső kerületéből keleti irányba, a rakéta átrepült Japán második legnagyobb szigete, Hokkaido felett, majd a Csendes-óceánba csapódott – jelentették péntekre virradóra a hírügynökségek.
Mint mindig, a Kedves Vezető fia most is elégedett volt a diktatúra hírügynöksége szerint, és csak gyakorlatoztak, de ez olyan volt, mint a valódi háború.
Észak-Korea pénteken újabb sikeres rakétatesztet hajtott végre. A számítások szerint ezzel a technológiával elérné az USA legtöbb nagyvárosát.
Ez volt a válasz a pénteki koreai rakétakísérletre.
Az észak-koreai állami televízió bemutatta azt a felvételt, amelyen az egy nappal korábban felbocsátott, Hvaszon-14-es típusú interkontinentális rakétája látható.
A rakéta a Japán-tengerbe esett. Észak-Korea nemrég hajtott végre sikeres rakétatesztet.
Szóvirágokban bővelkedő közleményben tudatta a világtól elzárt kommunista diktatúra, hogy addig nem hajlandó tárgyalni fegyverkezési programjáról, amíg Washington nem hagy fel az ellenségeskedés politikájával.
Az ország történelme során először kedden sikeres tesztet hajtott végre interkontinentális ballisztikus rakétéjával Észak-Korea. Az állami tévé a felkészülésről, a kilövésről és a rakéták repüléséről is videót közölt.
Legutóbb éppen áprilisban mutatta be utcai erődemonstráció keretében haditechnikájának nagyra tartott darabjait Észak-Korea. Vegyük sorra a legfontosabb darabokat: mivel hova lőhet a diktatúra?
Mindenki egységesen a fenyegetés irányából közelít Phenjan rakétakísérleteihez, holott Észak-Korea sem kíván fegyveres konfliktusba lépni. A rezsim be akarja betonozni magát a zsarolópotenciálja növelésével – kérdés, mennyire kell a világnak tekintettel lennie a phenjani belpolitikai célokra. A diktatúra fél, hogy Szaddám és társai rezsimjeinek sorsára jut, ugyanakkor magának is volt egy sor rosszhiszemű húzása. Nagy kérdés, hogy Trump milyen utat választ a kérdés rendezésére.