Panaszkodnak a háziorvosok, hogy nem veszik figyelembe a szakrendelők a sürgős beutalókat
Sürgős szakorvosi vizsgálatot akkor lehet kérni, ha valaki már több mint két hete táppénzen van vagy gyors kivizsgálást igénylő panaszai vannak.
Sürgős szakorvosi vizsgálatot akkor lehet kérni, ha valaki már több mint két hete táppénzen van vagy gyors kivizsgálást igénylő panaszai vannak.
Csak a sokadik próbálkozásra sikerül kijutni a kerekesszékes betegeknek a rendelőből a Péterfy Sándor utcai Kórházban.
Az önkormányzat szerint még nyár elején kötöttek szerződést a lift javítására, de a cég, hiába kérik, azóta sem csinál semmit, valószínűleg új kivitelezőt keresnek.
Aki teheti, nem áll be az állami rendelőkben feltorlódott hosszú sorokba, inkább igénybe veszi a fizetős egészségügyi ellátást. „De mi kerül ezen ennyibe?” – kérdezhetik az „ingyeneshez” szokott betegek a számlák láttán.
Az afrikai betegek sokkal hálásabbak, boldogabbak, kedvesebbek és türelmesebbek, mint a magyarok - mondják a fekete földrészt megjárt magyar orvosok, akik azt vallják, legalább annyit kapnak az ugandai, a malawi vagy épp a kongói betegektől, mint amennyit ők adtak nekik. A mostoha körülmények ellenére ezért is érzik úgy, hogy Afrika függőséget okoz. Több hónapot kint dolgozó doktornőkkel beszélgettünk.
Előzetesbe került az a 26 éves férfi, aki pénteken azért ment neki a Szigony utcai rendelőben az egyik orvosnak, mert az nem írt fel neki nyugtatót.
A dombóvári rendelőintézet egyik várótermében összekülönböztek a várakozók a sorrenden. Az eset vége az lett, hogy egy hatfős társaság megtámadott egy házaspárt.
Véletlenül elsült egy riasztópisztoly kedden reggel a Debreceni Egészségügyi Járóbeteg Központban, senki sem sérült meg – írja a Dehir.hu.
Áprilistól megszűnik az orvosi rendelőkben fizetendő illetékek nagy része Szlovákiában. Nem kérhetnek pénzt ezután az orvosok például azért, ha időpontot adnak a betegeknek. Az egészségügyi ellátásról szóló törvény erről szóló módosítása szerdától hatályos.
Háborúsnak minősítették a lengyel politikusok azt, hogy a háziorvosok körülbelül 20 százaléka nem hosszabbította meg szerződését a lengyel társadalombiztosítóval és zárva tartja rendelőjét év eleje óta. Az így tiltakozó orvosok a lengyel egészségügy eddig legsúlyosabb válságát emlegették szombat este kiadott közleményükben.
Az évi 21-23 milliárd forintos fogászati kasszát szakértők szerint legalább a kétszeresére kellene emelni ahhoz, hogy a mintegy három és félezer fogászati alap- és szakrendelőben mindenre jusson – írja a Világgazdaság.
Újabb, összességében legalább 11 százalékos forráscsökkenést jelent az egészségügyben a Magyar Kórházak- és Rendelőintézetek Szövetsége (MKRSZ) szerint az elmúlt évi 4,2 százalékos infláció és a forint euróval szembeni gyengélkedése (az állami költségvetés 299 forintos euróárfolyamával számolva).