Egyszerre frissnek ható és bölcs lemezzel tért vissza a Tears For Fears
A zenekar a nyolcvanas évek második felében futotta legfontosabb köreit, ám a The Tipping Point nem olcsó nosztalgiakör.
A zenekar a nyolcvanas évek második felében futotta legfontosabb köreit, ám a The Tipping Point nem olcsó nosztalgiakör.
A hét egyik legnagyobb botrányát Will Smith szállította az Oscar-gálán elcsattant pofonjával, vasárnap pedig újabb (reméljük, csak jelképes) pofonok kiosztása várható a magyar választásokon. Erről eszünkbe jutott egy sor dal a témában, meg is lepődtünk, mennyire visszatérő téma a magyar popzenében a pofon. A bokszban 10-et számolnak a kiütés előtt, így hát mi is ennyi dalt gyűjtöttünk. És mindez nem egy április 1-jei tréfa, komoly állítás, mutatjuk is.
Ozzy Osbourne-tól a Kornon át Billie Eilish testvéréig mindenkit megdöbbentett Taylor Hawkins, a Foo Fighters dobosának váratlan és korai halála.
Tízéves kora óta dobolt, nemrég azt nyilatkozta: azt szeretné, hogy a Foo Fightersszel ők legyenek a legnagyobb banda a világon.
A rockzene aranykora egybeesett a vietnámi háborúval, a 60-as évek végén a legtöbb előadó meg is írta a saját háborúellenes dalait, de a téma később is sokszor előkerült a színpadokon és a lemezeken. Ahogy a szerelem és a zene örök, úgy, sajnos – mint azt Ukrajna lerohanása is bizonyítja – a háború is az, így ez is egy jellemző toposza a könnyű műfajnak. Nem is lehet a teljesség igényével válogatni a háborúellenes dalok közül, de talán érdemes felidézni az alábbiakat.
„Ha csinálunk egy jó koncertet, ahol az emberek jól érzik magukat, meg csinálunk magunknak egy albumot, ahol meg mi érezzük jól magunkat, az egy jó kompromisszum” – mondja Lovasi András, aki nemrég kirángatta Kispál Andrást a „kisnyugdíjas életéből” és rávette újra a közös munkára. Megkérdeztük őket, miért, és miért pont most, illetve hogy tényleg csak egy alkalomra alakult-e újjá a Kispál és a Borz. Interjú.
Az elmúlt években lépésről-lépésre lett egyre sikeresebb a lendületes gitárzenét játszó, személyes és közérzeti kérdéseket egyaránt izgalmasan interpretáló Felső Tízezer. A zenekar negyedik, Elkerülhetetlen című nagylemeze hivatalosan március 3-án jelenik meg, ám ma már teljes egészében meghallgatható itt, a hvg.hu-n.
Szakítás után is rácsodálkozni a hétköznapi csodákra, gyász után is megtalálni végre a kiutat, hosszú családapai teendők után újra feltűnni a popzenében, dalokba önteni a női létezés félelmeit és örömeit, klasszikus rockzenét művelni 2021-ben, vagy csak örömzenélni a soul-jazz-hiphop vonalon – idén is rengeteg jó album jelent meg, amelyek mind reflektáltak a világra, a vírusra, a bezárkózásra, de ami mind kicsit könnyebbé tette ezt az esztendőt. Mutatunk egy tucatot ezekből.
A Flying Dream 1 a manchesteri Elbow eddigi legintimebb dalgyűjteménye.
Az Omega világszerte 50 millió albumot adott el, idősebb, mint a Rolling Stones, sokféle stílusban játszott, de mindegyikhez Kóbor János hangja kellett.
A magyar heavy metal meghatározó alakja volt.
New York-ban a hétvégén 625 ezer dollárt, vagyis körülbelül 204 millió forintot adott valaki a rocklegendák relikviáiból rendezett árverésen Eric Clapton gitárjáért.
És hogy tovább fűzzük a romantikus szálat: a klip főszereplője az ifjú pár. A Stuntman videóját első alkalommal itt, a hvg.hu-n lehet megtekinteni.
Gubancos címmel pénteken jelenik meg a Bohemian Betyars legújabb albuma, de a hvg.hu-n már most meghallgatható. A zenekar énekes-frontemberével, Szűcs Leventével és a basszusgitáros-zenekarvezetővel, Fehér Gáborral beszélgettünk személyes gubancaikról és az ezekből született dalokról, a felnőtté válásukról, és arról, miért is nem változott ebben az országban semmi a rendszerváltás óta. Na jó, szóba kerül egy Manu Chaóval közös dal is. Interjú és lemezpremier.
Don Everly Nashville-i otthonában hunyt el. Vele végleg a múlté lett a rocktörténet legendás duója.
Az Absurd című dalt előtte élőben is bemutatták a másfél év szünet utáni első koncertjükön.
Mentes Norbert és Schmiedl Tamás még kamaszként, 1980-ban alapította meg az együttest, több mint negyven év után válnak el az útjaik.
Nehéz lesz megkerülni ezekben a napokban és hetekben a meccsek gravitációs erejét, de nem lehetetlen, mert van élet, és van nyár a labdarúgó-Eb-n túl is. Mi minden napra keresünk és ajánlunk valamit, amivel ki lehet tölteni a focival párhuzamos világot. Például egy metálfesztivállal.