Ismét fellép a Boom Boom supergroup
Ismét fellép a Boom Boom: a ritkán koncertező és tavaly tavasszal csaknem tízéves szünet után visszatért blues-rock supergroup pénteken a fővárosi Akvárium Klubban játszik.
Ismét fellép a Boom Boom: a ritkán koncertező és tavaly tavasszal csaknem tízéves szünet után visszatért blues-rock supergroup pénteken a fővárosi Akvárium Klubban játszik.
Ha Bruce Springsteen magyar rocksztár lenne, a legfontosabb lemezeit az őszödi beszédről írná, aztán valahogy belevenné a pannon pumát, a fülkeforradalmat, esetleg a gazdasági szabadságharcot is, vagy bármi mást, ami valakinek fáj.
Tőzsdére megy a rock and roll történelem egyik nagyágyúja, a Fender hangszergyártó cég.
Saját szólóalbumot dob piacra áprilisban Jack White, a tavaly feloszlott The White Stripes együttes frontembere.
Egy év elteltével ismét Budapesten koncertezik a stoner rock egykori alapcsapatának utódformációja, a kaliforniai Kyuss Lives, amely május 29-én a Barba Negra Music Clubban lép fel.
Újra összeáll a veterán brit heavy metal együttes, a Black Sabbath, amely új albumot készít és 2012-ben világkörüli turnéra indul.
Az elmúlt hatvan év nyíregyházi rock- és blues történelmébe enged bepillantást az a kiállítás, amelyet pénteken nyitottak meg a szabolcsi megyeszékhelyen.
Legismertebb számai címét viselő, exkluzív borkollekciót jelentet meg a piacon az AC/DC ausztrál rockzenekar.
A Rockonlelkek.hu oldal friss bejegyzésében azt eleveníti fel, hogy 90-es évek végén milyen események történtek a rock világában, amelyek meghatározóak voltak.
A tavalyi brit lemezeladási listákat látva sokan megkongatták a vészharangot: a rockzene halott - írja az Independent online kiadása. A gitárszólókra ma már nem nyitott a közönség, a hiphop az R&B és a pop dívik. Megkérdeztük Abaházi Csabát, az egykori Sing Sing frontemberét, hogy a magyarok szeretik-e még a hajrázós stílust.
Nagy Feró pályafutása modellértékű. Jól példázza, miként lehetett valaki az elmúlt négy évtized társadalmi-kulturális változásai közepette előbb megélhetési zenészből nemzedéki hős, aztán a rendszerváltás környékén pártokhoz dörgölőző kifakult sztár, végül az ezredforduló után a celebvilág ikonja.
A Rockhajó olyan film, amit többször is érdemes megnézni, egyszerűen mindig képes kellemes érzéseket kelteni az emberben, erre pedig fokozott igényünk van manapság. Most szerencsére DVD-n próbálhattuk ki az élményt, és örömmel jelentjük, hogy nem csak a moziban varázsolja el az embert Richard Curtis remekműve, az otthon melegében is megcsapott minket a szabadság szele. Sajnos kevés extrával.
Az utóbbi hetekben a legtöbb zenei hírportál attól hangos, hogy a legendás Aerosmith zenekar megválik frontemberétől, egymásnak ellentmondó nyilatkozatok látnak napvilágot. A nem túl elegáns végjáték nem először fordul elő a rocktörténelemben, már több nagy legenda története ért véget kínos körülmények között. Vajon az Aerosmith sorsa is ez lesz?
Folyamatosan cserélődött a csütörtöki Sziget Rock Szinpad közönsége. Egymást váltották a veterán Lord tradicionális rockerei azzal a néhány punkkal, aki ki tudta fizetni a belépőt. A sátor előtt pedig szépen összekeveredett minden. Láthattunk húsz évvel ezelőtt agyonmosott Lord pólót, műhasználttá tett egyhetes farmert és térdig lógó fenekű gatyát. Nagyítás sorozatunk a fesztivál második napjáról.
Helikopterrel szállították kórházba az Aerosmith énekesét, Steven Tylert, aki egy dél-dakotai koncert során leesett a színpadról. A zenész saját lábán ment a gépig, viszonylag könnyebb sérüléseket szenvedett.
Az elmúlt évek legsikeresebb zenei platformjának számítanak a ritmusjátékok - a gitáralapú verziók egyszerre mozgósítják a fiatalokat és az öreg rockereket, felkapta ezeket a South Park, a Metallica és az Aerosmith - extrém táncos változatukban pedig a játékosok saját magukat gyújtják fel. Összeállításunk következik.
Hogyan is szokták ezt mondani? Régi adósságot törlesztenek a kötet kiadói. És valóban. A “rock and roll writing”, azaz az újságírás és az irodalmi esszé határterületein mozgó, rockzenéről szóló, vagy az által ihletett írás nálunk hiánycikket képez.
Negyven fellépőt terveznek a Glastonbury fesztivál szervezői jövőre, a rendezvény kezdetének 40. évfordulójára. Olyanokról van szó, akik reprezentálják az elmúlt négy évtized zenéjét. Nevek egyelőre nem hangzottak el, igaz, még az idei fesztivál fellépőiről sem lehet sokat tudni.