Megtalálták az amerikai haditengerészet szellemhajóját
1946-ban az amerikai haditengerészet egy lövészgyakorlat során süllyesztette el a USS Stewardot, aminek pontos helye máig ismeretlen volt.
1946-ban az amerikai haditengerészet egy lövészgyakorlat során süllyesztette el a USS Stewardot, aminek pontos helye máig ismeretlen volt.
Az amerikai parti őrség hétfőn bemutatta azt a felvételt, amelyen a Titan farkúpja látható, amint az Atlanti-óceán fenekén fekszik.
Az autó sofőrje a helyszínen életét vesztette.
A USS Harder 1944. augusztus 29-én süllyedt el, előtte viszont annyi japán hajót lőtt ki, hogy új stratégiát kellett kidolgoznia a japán hadseregnek.
Minden korábbinál közelebb kerülhetett az emberiség Amelia Earhart eltűnésének megoldásához, miután mélytengeri régészek és robotikai szakemberek úgy vélik, megtalálták a pilótanő gépét. A gond az, hogy 4877 mélyen lehet.
A balesetnek halálos áldozata is volt.
Darabokban emelnék ki, majd illesztenék össze újból azt a Spanyolország partjainál talált ősi hajót, ami 1,7 méteres mélységben nyugszik a víz alatt.
Orvosszakértők fogják megvizsgálni a roncsban talált maradványokat.
Fogytán az idő az eltűnt Titan tengeralattjáró utasai számára, a mentőcsapatok ezért most sokkal nagyobb területen keresnek. Az amerikai parti őrség már a küldetés esetleges kudarcáról beszél.
Valószínűleg 3800 méteres mélységből kellene kimenteni azt az öt embert, akik a Titanic roncsaihoz indultak és a Titan nevű tengeralattjáró fedélzetén rekedtek a vízfelszín alatt. Az eddigi legmélyebb mentést 480 méteren sikerült elvégezni, 50 évvel ezelőtt. Emberi számítások szerint legfeljebb péntekig van ideje a mentőcsapatnak véghezvinni a lehetetlent.
A nyakék tulajdonosát mesterséges intelligencia segítségével tervezik felkutatni.
Két éven át szolgálta az amerikai haditengerészetet a USS Albacore nevű tengeralattjáró, míg nem 1944 novemberében nyoma veszett. Most egy japán kutatócsoportnak sikerült megtalálnia.
Az Atlanti-óceán fenekén találták meg filmesek az 1986--ban felrobbant Challenger egy nagyobb darabját. A Cape Canaveral közelében megtalált roncsdarab az űrsikló hasának egy része lehet.
Egy frissen megjelent tanulmányban arra világítanak rá tengerkutatók, hogy az elsüllyedt hajók is komoly károkat képesek okozni a vízi élővilág számára.
A roncs közelében 1998-ban észlelték először a tárgyat jelző szonárjelet. Most kiderült, mit takart a jel.
A Dimitrij Donszkoj sokáig fontos stratégiai eszköznek számított az orosz haditengerészetnél, de eljárt felette az idő.
Már nincs kétség, a spanyol San José a világ egyik legértékesebb hajóroncsa.
Éveken át kutattak a szakemberek a Gloucester nevű brit hadihajó után, mire végre sikerült a nyomára akadni.
Az Ingenuity nevű marsi helikopter 8 méteres magasságból szúrta ki a roncsot, ami segített, hogy a gép és a Perseverance is sértetlenül landoljon a Mars felszínén.