Új ellenségei vannak a sajtószabadságnak
Számos országban - többek között Szíriában és Kínában - már több oldalról törnek a sajtó szabadságára - derül ki a Riporterek Határok Nélkül legfrissebb jelentéséből.
Számos országban - többek között Szíriában és Kínában - már több oldalról törnek a sajtó szabadságára - derül ki a Riporterek Határok Nélkül legfrissebb jelentéséből.
Hosszú, több mint egyéves vitafolyam egyik főszereplőjévé válhat Magyarország Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter szerint, aki úgy látja, bő egy évvel az EP-választások és öt hónappal a németországi voksolás előtt az európai baloldal minden eszközt felhasznál majd, hogy Magyarországon keresztül bírálja az európai jobboldalt.
Nem szabad sértegetni senkit (a bajnaista zsidókat, a cigányokat meg a komcsikat kivéve).
„Teljesen együttműködő” volt a magyar kormány az Európa Tanáccsal a médiatörvény és az igazságügyi reform kifogásolt szakaszaival kapcsolatban – mondta a hvg.hu-nak a szervezet szóvivője. Újabb vizsgálatok egyelőre nem várhatók más törvényeket miatt, de a médiaszabályozásban minél előbb változásokat szeretne látni az Európa Tanács. A kormány korábban "magánvéleménynek" nevezte a kritikákat.
Az igazgatót "az iszlám törvényekkel és erkölccsel ellentétes információk közlése", valamint Irán legfőbb vallási és politikai "vezetőjének megsértése" miatt ítélték fél év börtönre.
Kínában cenzúrázták a Southern Weekly nevű újság újévi üzenetét, ami az újságírók és az olvasók között is tüntetésbe torkolló felháborodást váltott ki.
A brit sajtó készülő törvényi szabályozása ellen emelt szót szerdán közölt nyílt levelében több tucatnyi brit politikus és közéleti személyiség.