Legsúlyosabb válságát éli a 2003-as háború utáni törékeny iraki demokrácia
Lassan egy éve nincs kormány Bagdadban. Moktada al-Szadr vallási-politikai vezető úgy keveri a lapokat, hogy ő legyen a megmentő.
Lassan egy éve nincs kormány Bagdadban. Moktada al-Szadr vallási-politikai vezető úgy keveri a lapokat, hogy ő legyen a megmentő.
Kunduzban a síita kisebbség imája közben követtek el merényletet, a több tucat halott mellett több mint száz sebesültről tudni.
Bár az ellenfelek együttműködése nem új keletű, a CIA-s kiszivárogtatás mögött Irán-ellenes propaganda is állhat.
Egyre szövevényesebb a libanoni lemondott kormányfő ügye, Harírit valaki szerint fogságban tartják Rijádban, ő maga tagadja ezt. Most előállt a libanoni elnök is, szerinte Haríri családját is fogolyként kezelik Szaúd-Arábiában. A háttérben a szunnita-síita szembenállás van.
A maronita keresztény Michel Aoun a libanoni polgárháború egyik rettegett főszereplője volt, most pedig a Teheránhoz kötődő síita Hezbollah szövetségese. A szunnita Szaúd-Arábia feladni látszik hadállásait Libanonban.
Legkevesebb tucatnyian meghaltak egy piacon elkövetett robbantásos merényletben Pakisztán északnyugati részén.
Egy iraki szunnita törzs négy tagját végezték ki nyilvánosan, főbelövéssel. A felvételt a Twitteren tették közzé.
Az iráni belügyminiszter bejelentette, hogy segítséget nyújtottak az iraki kurdoknak az Iszlám Állam elleni harcban. Teherán fegyvereket adott a kurdoknak – ismerte el egy kurd vezető. Egyelőre nem avatkoztak be fegyverrel, de hétfőn azt is kilátásba helyezték, ha a szunnita szélsőségesek a síita szent helyek ellen fordulnak.
A múlt héten siíta fegyveresek nyitottak tüzet imádkozó szunnitákra. Hétfőn Bagdadban egy szunnita merénylő robbantotta fel magát siíta hívők körében.
Legalább tizenhárom ember meghalt az iraki Ramádiban hétfőn, ahol összecsapások törtek ki, amikor a rendőrség felszámolta a kormányellenes szunnita tüntetők helyi táborát. A Reuters hírügynökség rendőrségi forrásai szerint ismeretlen fegyveresek tüzet nyitottak a rendőrség különleges egységeire, amikor azok megpróbáltak belépni Ramádiba.
Szaúd-Arábia 660 milliárd forintnyi segélyt nyújt a libanoni hadseregnek - jelentette be vasárnap Michel Szulejman libanoni elnök a tévében, megjegyezve, hogy ez a legnagyobb segély, amelyet országa hadserege valaha kapott
Az iszlám szunnita és síita ága közötti ellentét jelenti a legfőbb veszélyt a világ biztonságára – véli Mohammad Dzsavád Zarif iráni külügyminiszter, aki félelemkeltéssel és a vallási erőszak tüzelésével vádolta meg a szunnita államokat a BBC-nak adott nyilatkozatában.
Már a százat is eléri a Jemen északi részén található Damadzs városában múlt hét közepén kitört felekezeti összecsapások halottainak száma, miután hétfőre virradóra újabb tüzérségi támadást hajtottak végre síita lázadók a főleg szunniták lakta településen.
Újabb öngyilkos merényletek történtek hétfőn késő este Irakban. A merényletek legkevesebb 33 halálos áldozatot követeltek.
A szíriai Aszad-rezsim elleni szent háborúra szólítottak fel a muzulmán országok legbefolyásosabb szunnita hittudósai.
Öngyilkos merényletet követtek el kedden Irak középső részén, Fallúdzsában egy szunnita parlamenti képviselő ellen; a politikus meghalt a robbantásban - közölte a rendőrség.
Az Aszad-rezsim ellen küzdő erők között feltűnt az al-Kaida testvérszervezete, az al-Nuszra Front, mely öngyilkos merényletekkel és a tálibokhoz hasonló ultraortodox iszlám nézetekkel hívta fel magára a figyelmet.
Több ember megsebesült hétfőre virradóra Bejrútban a síita és szunnita fegyveresek közötti összecsapásokban, a hadsereg ugyanakkor közbelépett, hogy véget vessen a libanoni fővárosban uralkodó káosznak.
Egy ember meghalt, és hét megsebesült csütörtökön az észak-libanoni Tripoliban szunniták és alaviták újabb összecsapásaiban - közölte a biztonsági szolgálatok egyik illetékese.
Irak síita kormánya kedden kitiltott hivatalából három szunnita minisztert, akik bojkottálták a kormány és a parlament üléseit.