Magyar hajószálló a világ legjobb úszó hotelei között
A Margit-sziget közelsége a világ legjobb úszó hotelei közé segítette a pesti oldalon kikötött Fortunát.
A Margit-sziget közelsége a világ legjobb úszó hotelei közé segítette a pesti oldalon kikötött Fortunát.
Elsősorban a vidéki szállodák iránt nő meg a kereslet az augusztus 20-hoz kapcsolódó hosszú hétvégén, Budapesten az augusztus nem számít főszezonnak - mondta Kovács István, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) titkára.
Nyomulnak az oroszok Ausztriában. Nemrég három szállodát vásároltak meg a dél-ausztriai tartományban, a helyiek ugyanakkor nem örülnek a külföldiek térszerzésének, mivel ők inkább a tiroli fiatalokat látnák szívesebben a szállodák üzemeltetésénél.
Ráncfelvarrás miatt két párizsi luxushotelt is bezárnak: két évig nem fogad vendégeket sem a Ritz, sem pedig a Crillon.
A tizenkettedik pályázaton sem sikerült eladni a debreceni Aranybika Szállót szállodát. A felszámolásra kitűzött két év letelt, ennek ellenére nem ajánlják fel a hotelt a hitelezőknek.
A parlament utolsó ülésnapján elfogadta a jövő évi költségvetés főszámait, mi pedig megszereztük, hogy mit kérhet Brüsszel a kormánytól a hitelért cserébe. Kiderült az is, hogy Matolcsy György akkor megy nyaralni, amikor az IMF képviselői Magyarországra látogatnak, és hogy elővigyázatossági hitel helyett csak készenlétit kaphatunk. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A turizmust a szolidaritással ötvözik Olaszországban: hajléktalanok fognak működtetnek egy falusi szállót Toszkánában.
A szállodacsődök sorozata elérte a budapesti, Nagykörúthoz közeli Queen's Court ötcsillagos hotelt is. Izraeli hátterű beruházója és egykori üzemeltetője felszámolás alatt áll, a hitelezők kétmilliárd forintot követelnek. A szálloda értékesítésére kiírt két pályázatra eddig senki sem jelentkezett.
Az ötcsillagos Le Meridienért 18 milliárd forintot fizethetett a dubaji al-Habtoor csoport az eddigi izraeli tulajdonosnak. Ezzel újabb budapesti szálloda kerül közel-keleti tulajdonba.
Felszámolási eljárást indítottak a Hotel Ipoly Zrt. ellen. A társaság 2004-ben vásárolta meg a balassagyarmati szálloda épületét, majd 2009-ben nyitotta meg a vendégsereg előtt. A társaság nem tudott nyereséget produkálni, a kegyelemdöfést vélhetően az év elején indított adóhatósági végrehajtást adta meg.
Nyolcvanmillió dollárért, vagyis több mint 18 milliárd forintért vásárolta meg Budapest egyik luxushotelét a világ egyetlen 7 csillagos szállodáját, a Burj Al Arab-ot is felépítő Al Habtoor Group.
Csődeljárási kérelmet nyújtott be a bírósághoz a Club Kehida Kft., 90 napig fizetési moratórium illeti meg. A társaság ellen 8 végrehajtás – bírósági, adóhatósági, közjegyzői – folyik jelenleg is.
A Magyar Hotel Monitor adatai szerint a foglaltsági adatok az év első két hónapjában a budapesti háromcsillagos szállodák kivételével estek és ez a folyamat februárban még inkább látványos lett.
A hagyományosan kedvező december tavaly is sokat segített a budapesti szállodák eredményeinek javításában, hosszú idő óta először nemcsak a kihasználtság, hanem a szobák átlagára is növekedett - írja a Napi Gazdaság és a Világgazdaság hétfői száma a Magyar Hotel Monitor (MHM) adatai alapján.
A budapesti luxushotel, Sofitel Budapest Chain Bridge vezetői pozíciójába Vietnamból érkezett Philippe Godard.
Elsősorban a Mercedes-beruházásnak köszönhető, hogy míg országos szinten enyhe visszaesés, addig Kecskeméten emelkedés mutatkozik a vendégforgalomban - írja a Világgazdaság keddi lapszáma.
A külföldi vendégek száma szeptemberben 3,3, az év első kilenc hónapjában pedig 4,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest a kereskedelmi szálláshelyeken, és emelkedett a külföldiek által eltöltött vendégéjszakák száma is - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden.
Bár a hoteliparban még mindig erős a túlélési ösztön, a Napi Gazdaságnak nyilatkozó ágazati szereplők szerint Magyarországon borúsak a kilátások, a szállodák jövőre komoly elbocsátásokra kényszerülhetnek.
Az év első nyolc hónapjában a kereskedelmi szálláshelyeken a vendégek száma alig nőtt, a vendégéjszakák száma pedig 2,1 százalékkal mérséklődött az előző évi azonos időszakhoz képest; a szálláshelyek árbevétele folyó áron 2 százalékkal emelkedett - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.
Magyarország szállodái a közép-kelet-európai régióban vizsgált öt állam - Ausztria, Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia - között az egy kiadható szobára jutó bevétel (revpar) nagysága alapján továbbra is csak a negyedik helyen szerepeltek májusban - derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elemzéséből, amelyet a turisztikai piackutatással foglalkozó STR Global társaság legfrissebb felmérése alapján készített.