Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az ötcsillagos Le Meridienért 18 milliárd forintot fizethetett a dubaji al-Habtoor csoport az eddigi izraeli tulajdonosnak. Ezzel újabb budapesti szálloda kerül közel-keleti tulajdonba.
A Khalaf Ahmed al-Habtoor üzletember alapította és vezette családi vállalkozás 80 millió dollárért (több mint 18 milliárd forintért) megvásárolta az ötcsillagos Le Meridien Budapest szállodát – értesült a Világgazdaság. Az Al Habtoor Groupról mindent elmond, hogy ők építették fel a világ egyetlen 7 csillagos szállodáját, a Burdzs Al Arabot. Az adásvétel az eddigi tulajdonos izraeli CEE (Central European Estates) ingatlanfejlesztő és az Egyesült Arab Emirátusokban letelepedett Al Habtoor Group között történt – írja a turizmusonline.hu. A CEE Budapesten a Nádor Palace hotel tulajdonosa illetve számos ingatlanfejlesztésben van benne.
Az 1971-ben alapított Al Habtoor Group nem csupán szállodaüzemeltetéssel, hanem ingatlanfejlesztéssel is foglalkozik; iskolákat tart fent. A budapesti Le Meridien a csoport 10. szállodája és 4., melyet a Starwood Hotels and Resorts üzemeltet - továbbra is.
A CEE 2009-ben vált az ingatlan 95 százalékos tulajdonosává, miután a szállodát 1999-től birtokló, a Duna Plaza-ban és az óbudai Álomszigetben érdekelt Ofer Brothers Group-tól megvette. 5 százalék egy izraeli magánszemély kezében volt mostanáig. Az Al Habtoor Csoport 100 százalékos tulajdonosa lett a Le Meridien-nek.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.