Meghalt Bárány Frigyes
A nyíregyházi színház alapító és örökös tagja 93 éves volt.
Csáki Judit úgy véli: miközben harmadszor is igazgatónak nevezték ki Vidnyánszkyt, „eltűnik a magyar színházi hagyomány a Nemzetiből”.
Csák János sok erőt, kitartást és jó egészséget kívánt ehhez a feladathoz.
Ki lehet maradni a háborúból kiszolgáltatott, apró államként? Ez a központi kérdése a Láthatáron Csoport Kenyértörés című tandrámájának, és erre a kérdésre adnak parázs vita közben nagyon intelligens válaszokat mindössze 14 éves gyerekek. A darab az egyik legelgondolkodtatóbb színházi előadás, amit mostanában láttunk, és messze nemcsak diákoknak való.
A csuklótörése után Eszenyi Enikő hordágyat kért, de miután a mentők mondták, erre nincs szükség, ő „nemzeti kincsnek” nevezete magát. A színház szerint csak viccelt.
A színész családja úgy döntött, Budapesten és Mohácson is búcsút vesznek tőle.
A beszélgetéssorozat friss epizódjában Szirtes Ági nemcsak azt idézi fel, miként kell biciklivel óriásit esni több mint négyszázszor, de szóba kerül az is, hogy lovat vagy varánuszt jobb-e játszani, illetve az is, vajon vége lesz-e rövidesen a hungarikumnak számító társulati létnek. Színházi felvételek, sok kacagás, könnyek és két szavakkal teli acélvödör egy őszinte, könnyed talkshow-ban.
Tilla a 40 éve alapított Katona József Színház társulatának tagjaival beszélget a HVG és a Katona közös, hatrészes videósorozatában. A harmadik rész szereplői Kocsis Gergely, Pelsőczy Réka, Szirtes Ági és Tarnóczi Jakab. A könnyed talkshow következő epizódját holnap estétől láthatják a hvg360-on.
Az Egyesült Államokba emigrált Szász János egy interjúban azt állította, azért támadták, mert zsidó.
A főpolgármester szerint Budapest eddig erején felül segítette a független alkotóközösséget, ám a válság és a kormányzati elvonások miatt erre idén nem maradt mozgástere.
A rezsiköltség brutális emelkedése és az állami támogatás elmaradása miatt került végveszélybe a nagy múltú Pécsi Harmadik Színház, de a nézők összegyűjtöttek számukra 21 millió forintot.
A 77 éves művész a hvg.hu-nak azt mondta: a színházi és a filmes szakmában másokhoz hasonlóan őt is mellőzik. Annyi pénz pedig nincs ebben a szférában, hogy lehetőséget kapjon függetlenként. Ezért most mást keres – fizikai munkát is vállalna.
A képeket a Twitteren végigsöpört felháborodást követően gyorsan leszedték. A színház többször is felhívta a közönség figyelmét arra, hogy a filmezés tilos.
Schell Judit egy éve hirtelen elhagyta a Thália Színházat, majd maga mögött hagyta az országot is, és egy évre eltűnt a nyilvánosság elől. Most visszatért, de csak lassan veti bele magát újra a munkába.
Az Orwellia és a magyarság című előadás már a meghirdetésével kiverte a biztosítékot.
A Katona József Színház és a HVG közös sorozatának második részében Elek Ferenc egyebek között a pénzhez és hatalomhoz való viszonyáról vall, Rajkai Zoltán pedig elmeséli, miféle félreértésekhez vezet, ha két egymást követő este is otthon van. Ónodi Eszter zacskót rendszeresítene a tapsrendhez, és felidézi, melyik az a szerep, amelyet kizárólag közvetlenül szülés után tudott jól eljátszani. Színházi felvételek, sok fotó, játékos feladatok és két szavakkal teli acélvödör.
A színész elbúcsúzik a több mint három évtizede játszott szerepétől.
Till Attila, azaz Tilla a 40 éve alapított Katona József Színház társulatának tagjaival beszélget a HVG és a Katona közös, hatrészes videósorozatában. A második rész szereplői Elek Ferenc, Ónodi Eszter és Rajkai Zoltán. A könnyed talkshow következő epizódját ma estétől láthatják a hvg360-on.
"Olyan ez, mint amikor a ’80-as években jöttek az emberek Bécsbe a pornóújságért. Most az oson titokba ide, aki meg akarja nézni a háromfülű nyulat a gyerekével” - állítja a rendező.