Ezeréves viking ezüstérmékre bukkant egy fémkeresőző lány Dániában
Az ezüstérméket egy viking kori földvár, Fyrkat erődjétől mintegy nyolc kilométerre, Hobro város közelében találták.
Az ezüstérméket egy viking kori földvár, Fyrkat erődjétől mintegy nyolc kilométerre, Hobro város közelében találták.
A SpaceX repülésmegszakító-rendszere tette a dolgát az űrvállalat Starship nevű csillaghajójának csütörtöki indítása után – ezért semmisült meg a szerkezet.
Az eddigi legnehezebb elemet fedezték fel kínai kutatók egy, a Földtől 556 fényév távolságban lévő ultraforró Jupiter légkörében.
Gyakorlatilag színházi előadásként követte nyomon az elit a borkészítést egy friss, Olaszországban végzett feltárás szerint. A praktikum háttérbe szorult, helyette minden a látványról szólt a pincészetben.
Katasztrofális következményekkel járna, ha egy aszteroida csapódna a Földbe – a NASA most elmondta, kell-e ilyesmitől tartanunk belátható időn belül.
Egészen különös felhasználási módját találták meg a mesterséges intelligenciának a Stanford Egyetem diákjai – elkészítettek egy szemüveget, ami egy chatbotot hív segítségül arra az esetre, ha elakadnánk egy beszélgetésben.
Az őszülés folyamatát szerette volna jobban megérteni a New York Egyetem kutatócsportja – az egérkísérletek során szerzett ismereteik nemcsak az őszülés visszafordításában, de akár egyes ráktípusok kezelésében is jó szolgálatot tehetnek.
A klímaváltozás, valamint az El Niño időjárási jelenség várható visszatérése miatt 2023-ban vagy 2024-ben újabb átlaghőmérsékleti rekord dőlhet meg – állítják éghajlatkutatók.
Hamarosan kereskedelmi célokat is szolgálhat az a napelemes reaktor, ami semmit nem hagy kárba veszni: a hidrogén előállítása során keletkező hőt és oxigént egyaránt hasznosítja, előbbi fűtésre, utóbbi pedig az orvoslásban használható.
Vakító villanás borította be az eget Kijev felett szerdán késő este. Eredete egyelőre nem tisztázott. Van, aki légitámadásra, van aki földönkívüliekre, NASA-műholdra, vagy épp meteoritra gyanakszik.
Brazil kutatók a mesterséges intelligencia és a közösségi média segítségével próbálják megtalálni a szorongásra és a depresszióra utaló jeleket. Sikerült.
Egy időben gyakran lehetett hallani, hogy milyen egészségügyi előnyökkel járhat, ha valaki naponta megtesz 10 ezer lépést. Mára kiderült, ez nem egészen így van, és ez a mágikus szám, amit nem támasztottak alá tudományos kutatások, valójában egy régi japán reklámkampány része.
Fél évezrede épült, az inka magasrangú személyek által használt fürdőt találtak a Huanuco Pampa régészeti lelőhelyen, Peruban.
Kanadai kutatók korábban úgy gondolták, egy olyan kis detektor, mint amit ők használnak egy földalatti bányában, nem képes nagy érzékenységgel kimutatni a neutrínókat. Kiderült, tévedtek.
Az elektromos stimulációval lehet háromszor gyorsabban begyógyítani a sebeket, állapították meg svéd és német kutatók – ezzel a megközelítéssel egyszer sok beteg ember életét tehetik majd könnyebbé.
Mintegy negyedmillió holttesttel volt már dolga Michael Tsokos igazságügyi orvosszakértőnek, aki többek között dolgozott a boszniai háború és a 2004-es szökőár áldozatainak azonosításán is. Hogyan változtatja meg egy népirtással való szembesülés az embert? Mi köze a Helyszínelőknek a valósághoz? Milyen technológiai csodák állnak az igazságügyi orvosszakértők segítségére? A neves szakértővel, egyben Németország legnépszerűbb true crime szerzőjével a pécsi orvoskaron tartott előadása előtt beszélgettünk.
Egy japán kikötőt, valamint egy indiai, néhány éve konfliktus helyszínéül szolgáló területet vett górcső alá a mesterséges intelligencia, ami egy megfigyelőműholdat irányíthatott egy napon keresztül, emberi beavatkozás nélkül.
A hasznos pókok mezőgazdasági területeken tapasztalható jelentős visszaszorulására hívják fel a figyelmet az ELKH Agrártudományi Kutatóközpont (ATK) és Ökológiai Kutatóközpont (ÖK) kutatói legújabb vizsgálatuk alapján.
Hétfőn elmaradt, csütörtökön azonban újból megkísérli a Starship és a Super Heavy indítását az Elon Musk-féle SpaceX.
51 részletben küldtek ki frissítőcsomagot a Curiositynek a Marsra, amit április 3. és 7. között telepített az eszközre a NASA.