Kína megelőzheti az USA-t a tudományos kutatásokban
Az elmúlt harminc évben Kína minden országot lepipált a tudományos kutatások fejlődésében, és a növekedés a jelek szerint nem áll meg – számolt be a Financial Times.
Az elmúlt harminc évben Kína minden országot lepipált a tudományos kutatások fejlődésében, és a növekedés a jelek szerint nem áll meg – számolt be a Financial Times.
Kétéves pihenés után most új formában, a Norvég Alap pénzügyi segítségével élesztenék újra a Mindentudás Egyeteme ismeretterjesztő sorozatot, megszületett a műsort készítő kht. tulajdonosainak vitáját lezáró megállapodás - írta a Népszabadság.
A tudomány és a politika párbeszéde sokszor rögös, a kutatók gyakorta úgy vélik, hogy a döntéshozók nem hallgatnak rájuk, a politikusoknak pedig sokszor az a meggyőződése, a tudósok álláspontjuk kialakításakor túl kevés szempontot vesznek figyelembe. A csütörtökön kezdődő Tudomány Világfórumán (WSF) arra tesznek kísérletet, hogy előmozdítsák ezt a dialógust - hangzott el a WSF szerdai beharangozó sajtótájékoztatóján.
Ada Jonat izraeli, Thomas Steitz amerikai és Venkatraman Ramakrishnan indiai születésű brit tudós kapta megosztva az idei kémiai Nobel-díjat - jelentették be szerdán Stockholmban.
Miért van az, hogy miközben a haladó gondolkodók több száz éve a konzervatív gondolkodás halálát vizionálják, az ismeretek és a közoktatás terjedése ellenére tartják magukat a hagyományos értékek és eszmék - teszi fel a kérdést cikkében a Gawker.com szerzője.
Társkereséskor az ellentétek valóban vonzzák egymást - állapította meg egy brazil tanulmány, amely szerint az emberek öntudatlanul is nagyobb valószínűséggel választanak olyan partnert, aki genetikailag inkább eltér tőlük.
Élelmiszer- és vízhiány, lecsökkent energiatartalékok, lázongás, határmenti konfliktusok, tömeges vándorlás. Így fog kinézni a világ 2030-ban, állítja John Beddington professzor, a brit kormány tudományos főtanácsadója, aki szerint nem a filmek által katasztrófákkal telebástyázott 2012 hozza el az apokalipszist, hanem 2030.