"Ez nem Budapest, hanem Varsó" - 50 ezren tüntettek a kormány ellen - fotók
Tízezrek tiltakoznak a lengyel államfő és az új kormány alkotmányos intézkedései ellen Varsóban. A tüntetést az újonnan alakult Demokráciavédelmi Bizottság szervezte.
Tízezrek tiltakoznak a lengyel államfő és az új kormány alkotmányos intézkedései ellen Varsóban. A tüntetést az újonnan alakult Demokráciavédelmi Bizottság szervezte.
A gyülekezési tilalom ellenére Párizs belvárosában a klímacsúcs ellen tüntettek aktivisták. Többen a rendőrökre támadtak, eddig száz embert állítottak elő.
Kedden az Alkotmánybíróság előtt új törvényért, de a korábbi törvény végrehajtásáért is demonstráltak az átvert Quaestor-ügyfelek.
A katonaság fejkamerás felvételén jól látható, ahogy az izraeli hadsereg és a rendőrség civil ruhás munkatársai látványos hatékonysággal veszik körbe és emelik ki az erőszakos tömegből a legveszélyesebb egyéneket.
Afganisztán egyik etnikai kisebbségének, a síita hazaráknak hét tagját fejezték le fegyveresek, a meggyilkoltak között három nő és két gyermek is volt. Azóta ezrek tüntetnek a tálib erőszak és a kormány ellen. A tálibok azt állítják, hogy az Iszlám Állam áll a gyilkosságok mögött, ám ezt az afgán hírszerzés kizártnak tartja.
A román államfő meghallgatta a demonstrálók követeléseit. Elmélyült eszmecserére nem igazán volt lehetőség, főleg üvöltözésből és lökdösődésből állt a párbeszéd.
Szélsőjobbosok szimpátiatüntetést szerveznek Orbán Viktor magyar miniszterelnök mellett szombatra, a párizsi magyar nagykövetség épületéhez – derül ki a radikálisan iszlám-ellenes Riposte-Laïque hírleveléből.
Az eddigi, részben sikeres tüntetést követően ismét ezrek vonultak utcára, hogy felelősségre vonják a Victor Ponta vezette kormány tagjait, akik felelősek lehetnek a hétvégi diszkótűz áldozataiért. A tüntetések azonban feltöltődtek korrupcióellenes tartalommal is, Victor Ponta ellen hónapok óta okirathamisítási vádak fogalmazódtak meg, de nem csak őt, hanem az ellenzéket is kritizálják.
A román miniszterelnök azt követően távozik posztjáról, hogy kedd este a hatalom elleni tüntetéssé alakult át a pénteki tragikus diszkótűz miatt hirdetett demonstráció.
Pontosan mikor és honnan indultak a tüntetések 1956 október 23-án? Honnan érkeztek a főszereplők? A forradalmárok közül kiket ítéltek halálra? Melyik elhíresült beszédet mondta Nagy Imre, és melyiket nem? Töltse ki tesztünket az 1956-os forradalom eseményeiről!
A Fidesz székház "megvédéséről" elhíresült Sz. Ferenc egy régebbi fradista ismerősével keveredhetett vitába, amely következtében egy fegyver is elsült.
Nem jelentette be a szeptemberi tüntetését időben, ezért 50 ezer forintot kellene fizetnie büntetésként a szervezet szóvivőjének. Az, hogy nem lehetett pontosan tudni előre, mikor lesz az, ami ellen tiltakozni akartak, a jelek szerint mellékes. A szervezetnek a TASZnyújt jogi segítséget, ha szükség lesz rá.