A természet ereje, düh és veszteség a hét képein
Tüntető ápolók, macedóniai összecsapások, Federer szervája, mozdonyvezetők sztrájkja és újabb földrengés Nepálban - képes összeállításunk a hét fontosabb eseményeiből.
Tüntető ápolók, macedóniai összecsapások, Federer szervája, mozdonyvezetők sztrájkja és újabb földrengés Nepálban - képes összeállításunk a hét fontosabb eseményeiből.
Nagyjából 30-40 tüntető ment el csütörtök délután a fővárosi Kossuth térre, hogy az egyetemek autonómiájáért szervezett tüntetésen kartondobozokból felépítsék az "Oktatási Autonómia Várát". A felsőoktatás újabb tervezett átalakítása ellen akartak így tiltakozni.
Nagyjából 30-40 tüntető ment el csütörtök délután a fővárosi Kossuth térre, hogy az egyetemek autonómiájáért szervezett tüntetésen kartondobozokból felépítsék az "Oktatási Autonómia Várát". A felsőoktatás újabb tervezett átalakítása ellen akarnak így tiltakozni.
Két helyszínről több ezer egészségügyi dolgozó vonult kedden az Emmi épületéhez. Azért tüntettek, hogy felhívják a figyelmet az egészségügy nehéz helyzetére, hogy visszaszerezzék szakmai és anyagi megbecsülésüket. Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár átvette a petíciókat, ígéretet tett rá, hogy segít és igazat adott a demonstrálóknak. Ezt megelőzően a tömeg kifütyülte majd belefojtotta a szót Cser Ágnes MSZ EDDSZ elnökbe. A demonstráció este fél kilenc körül ért véget.
Egészségügyi dolgozók vonultak kedden délután a Hősök teréről az Emmi épületéhez, hogy felhívják a figyelmet nehéz helyzetükre és anyagi megbecsülésükért, az egészségügy jövőjéért tüntessenek. Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár igazat adott a demonstrálóknak.
Ezres nagyságrendű tömeg tüntetett Szkopjéban kedd este a macedón kormány ellen, amelyet az ellenzék vezetője aznap azzal vádolt meg, hogy megpróbálta eltussolni a nyomozást a 22 éves fiatalember ügyében, akit rendőrök vertek agyon. A rendőrség vízágyúkkal és könnygázzal lépett fel a tiltakozók ellen, 19-en megsebesültek, köztük 11 rendőr.
Kétszáz-kétszázötven tanár, diák, szülő és szimpatizáns tüntetett kedd délután Lukács Lajos, a kecskeméti Bányai gimnázium igazgatója mellett – jelentette a baon.hu Bács-Kiskun megyei híroldal.
Juhász Péterék ügyében döntött a bíróság: jogtalan volt az Orbán Viktor háza elé tervezett áprilisi tüntetés betiltása.
Halálra ítélt egy kairói bíróság öt embert, akik a vád szerint megöltek 11 rendőrt és két civilt a Mohamed Murszi elnök megbuktatása utáni 2013-as zavargásokban.
Hatalmas erejű földrengés rázta meg Nepált, amiben több mint hétezren vesztették életüket. Szombaton megszületett a világ legjobban várt babája, Tóásó Előd pedig hatévnyi börtön után hazatért Bolíviából. Itthon botrány lett az Éden Hotelből, a politikusok kolbásszal, ingyen ívóvízzel és kerti törpékkel "kényeztették" a szavazókat. Képes válogatásunk a hét fontosabb eseményiől.
Pert nyert a Társaság a Szabadságjogokért, a rendőrség nem tilthat meg egy tüntetést esetleges jövőbeli jogsérelem veszélye miatt. A bíróság hatályon kívül helyezte a devizahitelesek Széchenyi térre tervezett tüntetését megtiltó végzést.
A Dózsa György útról a Városligetbe vonulnak majd május elsején délelőtt az európai bérekért demonstráló szakszervezetek és a korábban a netadóért és a magánnyugdíjakért tüntető civilek.
"Ha Juhász Péter otthona előtt lehet tüntetni, Orbán Viktoré előtt is lehet" – írta közleményében az Együtt, bejelentve, hogy tüntetést szerveznek a miniszterelnök felcsúti házához. Arra készülnek, hogy saját konzultációs kérdéseiket bedobják Orbán Viktor postaládájába.
Az egyetem diákjai nagygyűlést hirdettek szerda estére, mert Kupper András kancellár a nap folyamán minden egyeztetés nélkül felmondott az egyetem valamennyi, nem oktatói státusú vezetőjének. Tüntetést is terveztek, ezt később a Zeneakadémia cáfolta.