#tüntetés

Börtönőrök tüntettek Franciaországban
 

Börtönőrök tüntettek Franciaországban

Több ezer börtönőr tiltakozott kedden Franciaországban mindegy száz büntetés-végrehajtási intézetnél a romló munkakörülményeik, a börtönök túlterheltsége és biztonságának romlása, valamint a "tévútra" jutott büntetőpolitika ellen.

MTI MTI

Tüntetést szervező kínai aktivistát fogtak el
 

Tüntetést szervező kínai aktivistát fogtak el

Hivatalos eljárás indult egy kelet-kínai aktivista ellen, aki nem volt hajlandó visszavonni demonstrációra történő felhívását a Tienanmen téri diáklázadások idei évfordulóján, sem pedig eltávolítani fényképes bejegyzését az internetről - jelentette a hongkongi South China Morning Post című lap kedden.

MTI MTI








Százezres tüntetés a török kormányfő mellett
 

Százezres tüntetés a török kormányfő mellett

Több mint százezren - egyes források szerint több százezren - tüntettek Recep Tayyip Erdogan török kormányfő mellett vasárnap Isztambulban. A miniszterelnök továbbra is hajthatatlannak mutatkozott a kormányellenes tüntetőkkel szemben.

MTI MTI




Zágrábban az azonos neműek házasodásának legalizálásáért tüntettek
 

Zágrábban az azonos neműek házasodásának legalizálásáért tüntettek

A szervezők szerint 12 ezren vettek részt szombat este Zágrábban, a Meleg Büszkeség Napján azon a tüntetésen, amelynek fő követelése az azonos neműek házasodásának legalizálása volt. Ennek előzménye, hogy konzervatív szervezetek pénteken petíciót nyújtottak be éppen ennek az alkotmányban való kizárásáról.

MTI MTI



Kezd fogyni a brazilok türelme, egyre több az erőszak
 

Kezd fogyni a brazilok türelme, egyre több az erőszak

Erőszakos tüntetések voltak Brazília több városában az elmúlt héten, legutóbb a tömegközlekedési díjak emelkedése miatt Rio de Janeiro és Sao Paolo utcáin. Az országban erősödik az általános elégedetlenség az infláció növekedése, a bűnözés és a rossz szolgáltatások miatt.

MTI MTI

Könnygázban úszik Isztambul – Nagyítás-fotógaléria
 

Könnygázban úszik Isztambul – Nagyítás-fotógaléria

Harmadik hete tartanak a tüntetések Törökországban, amelyek az isztambuli Gezi park tervezett átépítése miatt kezdődtek, majd kormányellenes tiltakozó megmozdulásokba csaptak át. A török miniszterelnök megígérte a tüntetők képviselőinek a péntek hajnalban befejeződött tárgyaláson, hogy leállítja a park átalakíttatását, és bíróság fog dönteni annak tervéről. Erről a tüntetők tárgyalódelegációja számolt be, jó jelnek nevezve a fejleményt, ám arról nem lehet tudni, hogy a megállapodás hatására a tömeg elhagyja-e a parkot.

hvg.hu hvg.hu

Több mint tízezeren tüntettek a görög közmédiáért
 

Több mint tízezeren tüntettek a görög közmédiáért

A rendőrség adatai szerint több mint 12 ezren tüntettek csütörtök délben Görögországban a közszolgálati rádió és televízió bezárása miatt, amely megdöbbentette a görög közvéleményt, és külföldön is bírálták a kormány döntését.

MTI MTI