Láncfűrésszel választotta szét a rendőrség a magukat egymáshoz láncoló klímaaktivistákat Hollandiában
Volt, aki az aszfalthoz ragasztotta le magát, egyes értesülések szerint ezt a ragasztót kólával oldották fel.
Volt, aki az aszfalthoz ragasztotta le magát, egyes értesülések szerint ezt a ragasztót kólával oldották fel.
Szeptember óta húszezernél is több embert vettek őrizetbe az iráni hatóságok.
Vasárnap rövid időn belül két megszólaló is biztos tippet adott azoknak, akik bizonytalanok lennének.
Szombaton Svédországban, vasárnap Hollandiában volt iszlámellenes tüntetés.
Február elején pedig tüntetést szerveznek a CATL-projekt elleni tiltakozásul Debrecenben.
Tel-Aviv mellett Jeruzsálemben, Haifán, Beér-Seván, Herzliján, Nesz Ciónában, Modiinben is ezrek tüntettek a jogrendszer átalakításának terve ellen, amely szerint a politikusok felülbírálhatnák a legfelsőbb bíróság végzéseit.
Túl veszélyes a környék a folyamatos kormányellenes tüntetések miatt.
A rendőrség szerint a svéd alkotmány és a szólásszabadság nem tette lehetővé a tüntetés betiltását.
Tiltakozásokat váltott ki Franciaországban a nyugdíjkorhatár emelésének terve. Sztrájkok és tüntetések okoztak fennakadásokat országszerte csütörtökön.
Mindkét pedagógus nehéz szívvel döntött a felmondás mellett, mint írták: „Nem szerettünk volna pályaelhagyókká válni, mégsem hagytak nekünk más lehetőséget”.
Miután patthelyzet alakult ki Lützerath-nál, a tüntetők és a rohamrendőrök összecsaptak a németországi falunál. A kiürített falu ledózerolása és lignitbányává alakítása ellen tiltakozókhoz csatlakozott Greta Thunberg is.
A frissen megválasztott brazil elnök azt gyanítja, hogy Bolsonaro-párti hivatalos személyek segítettek a tüntetőknek behatolni az elnöki palotába.
A zenész szerint a tanárok és a diákok tüntetéssorozata nem valódi szabadságot, hanem inkább politikai elköteleződést takar.
Míg a fülkeforradalom utáni nyolc év a konjunktúra időszaka volt, 2018, és pláne 2020 óta megjelent a válság a kormány szótárában is – hiába azonban a kríziskirályként elkönyvelt miniszterelnök, az Orbán-rezsim fél évtizede hibát hibára halmoz, uniós ügyektől a háborúig, koronavírustól az inflációig. De miért nincs semminek következménye, amikor a rendszer mindenkinek megnehezíti az életét, a bajba jutott csoportok pedig utcára is mennek a sérelmeikkel? Folyamatábrán mutatjuk a NER „kríziskörét” és elmagyarázzuk, miért követ minden válságot újabb válság, a kormány mégsem bukik meg.
„Adjátok vissza a pénzünket!” – kiabálták.
A választást elbukó szélsőjobboldali Jair Bolsonaro hívei azt követelik, hogy a katonaság avatkozzon be, a Bolsonarót legyőző elnök pedig mondjon le.
Eddig hivatalosan 41 halálos ítélet született a tüntetések kirobbanása óta Iránban, ám a szám ennél jóval magasabb lehet.
Szombaton tüntetéssel ért véget a hatnapos „Tudásmenet az oktatásért!” nevű akció. A résztvevők Miskolctól Budapestig, összesen 180 kilométert gyalogoltak, hogy felhívják a figyelmet az oktatás problémáira.
Hárman meghaltak, 18-an pedig kórházba kerültek, Joaqin Guzmán-t, vagyis a Köpcös fiát pedig Mexikóvárosba szállították.
Évtizedek óta nem volt akkora tiltakozó megmozdulás Iránban, mint amelyet Dzsina Mahsza Amini erőszakos halála váltott ki ez év szeptemberében. A 23 évesen elhunyt kurd nő bűne az volt, hogy megsértette az Iráni Iszlám Állam szigorú öltözködési szabályait, amikor nem viselte „szabályszerűen” fejkendőjét, majd ellenállt a rendőrségi őrizetbevételkor. A Deutsche Welle fárszi nyelvű szerkesztősége a Der Spiegel című német politikai hetilap munkatársával közös riportban emlékezik Aminire, amelyhez megkeresték az elhunyt Iránban és Európában élő rokonait.