Vegyes tőzsdenyitás Európában
A várakozásoknak megfelelően vegyesen kezdték a keddi kereskedést az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek.
A várakozásoknak megfelelően vegyesen kezdték a keddi kereskedést az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 32,79 pontos emelkedéssel, 17.172,76 ponton nyitott kedden. A hétfői záró értékéhez képest 0,19 százalékkal erősödött.
Többnyire emelkedtek a vezető ázsiai tőzsdemutatók kedden elsősorban annak hatására, hogy a vártnál kedvezőbben alakult Kínában a decemberi beszerzési menedzser index.
Erősödtek hétfőn a nyitva tartó nyugat-európai értéktőzsdék, Frankfurt és Párizs vezető tőzsdemutatói. Londonban hétfőn nem volt kereskedés.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 165,73 pontos, 0,98 százalékos emelkedéssel, 17 139,97 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 2,1 milliárd forint volt, a vezető részvények emelkedtek a múlt pénteki záráshoz képest.
Hétfőn az amerikai értékpapír piacok zárva tartanak.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 6,35 pontos nyitás után emelkedett hétfőn kora délutánig. A BUX 14 óra 30-kor 17 131,81 ponton állt, ami a pénteki záró értékéhez képest 157,57 pontos, 0,93 százalékos emelkedés, a hétfői nyitásnál 151,22 ponttal magasabb.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 6,35 pontos nyitás után tovább emelkedett hétfőn délelőtt.
Pluszban álltak hétfő délelőtt az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek. Londonban hétfőn szünetel a kereskedés.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 16 980,59 ponton nyitott, az előző napi záróértéknél 5,76 ponttal magasabban.
Alacsony forgalmú kereskedésben csökkenéssel nyithatnak hétfőn az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek; London zárva tart.
Vegyesen álltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a pénteki kereskedés leállítása előtt mintegy két órával.
A nyugat-európai értéktőzsdék pénteken szerényen javultak, de mindnyájan rosszabbul végezték ezt az évet, mint a tavalyit.
Gyengüléssel nyitottak a pénteki kereskedést a vezető Wall Street-i tőzsdeindexek.
A 2012-ben kibocsátott állampapírok többségét a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatójának határozata nélkül vezeti be a tőzsdére.
Alacsony forgalmú kereskedésben stagnáltak péntek délelőtt az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 29,36 pontos csökkenéssel, 17.246,16 ponton nyitott pénteken.
Erősödéssel zárták a pénteki kereskedést a legfontosabb ázsiai részvénypiacok.
Az amerikai részvénypiacok csütörtöki erősödését követve emelkedéssel kezdhetik a pénteki kereskedést az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek.
Alacsony forgalmú kereskedésben erősödtek csütörtökön az irányadó nyugat-európai értéktőzsdék.