Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Vegyesen álltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a pénteki kereskedés leállítása előtt mintegy két órával.
Közép-európai idő szerint 20 óra után a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,30 százalékos, az S&P-500-as mutató 0,12 százalékos veszteségen állt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója ugyanakkor minimális, 0,04 százalékos emelkedésnél járt. A kereskedés volumene pénteken csupán fele volt a napi átlagnak.
Az év egészét tekintve az S&P index 0,4 százalékkal, a DJIA mutató 6 százalék felett erősödött, míg az összetett Nasdaq mutató 2,4 százalékkal csökkent. Az idei év leggyengébb részvénycsoportja a pénzügyi részvényeké volt.
A New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ára 8 cent csökkenéssel 99,57 dolláron állt péntek este. Ugyancsak röviddel 20 óra előtt az euró 1,2953 dollár volt, a dollár 76,98 jent ért.
A februári szállítású arany unciánkénti ára 1,66 százalék növekedéssel 1.566,1 dolláron állt péntek este 20 óra körül. Az aranyár így az évet mintegy 10 százalékos emelkedéssel zárja, és immár 11. éve növekszik töretlenül, rendre az előző évekhez képest.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.