Rosszul nyitott a New York-i tőzsde
Meredeken gyengülő indexekkel indult a kereskedés szerdán az amerikai értékpapírpiacokon.
Meredeken gyengülő indexekkel indult a kereskedés szerdán az amerikai értékpapírpiacokon.
Az indexek csökkenésére lehet számítani a nyitás után az amerikai értékpapír piacokon.
Az amerikai tendenciát követve emelkedéssel kezdődött szerda reggel a kereskedés a tokiói, a szöuli és a sydney-i tőzsdén.
Pluszban álltak kedden az irányadó Wall Street-i tőzsdeindexek a kereskedés zárása előtt két órával.
A részvényárfolyamok alakulása, illetve a piaci érték alapján az Apple lépett elő az Egyesült Államok és a világ legértékesebb vállalatává, megelőzve az Exxon olajóriást.
A pozitív nyitás után tovább erősödtek az irányadó Wall Street-i tőzsdeindexek, a kereskedés azonban továbbra is volatilis, a befektetői bizonytalanság pedig továbbra is meghatározó.
A Szurgutnyeftyegaztól visszavásárolt Mol-paketten a tranzakció óta eltelt bő egy hónap alatt 128 530 480 660 (azaz közel százharmincmilliárd) forintot bukott a magyar állam. Csak ma több tízmilliárd úszott el a tőzsdei lefolyón.
Az elmúlt napok jelentős árfolyamesése után emelkedéssel nyitottak kedden az irányadó Wall Street-i tőzsdeindexek.
Egyelőre nem tudni, meddig folytatódik a lejtmenet a tőzsdéken, mivel a befektetők továbbra sem látják egyértelmű jelét az adósságválság megoldásának - vélekedtek a megkérdezett szakértők azután, hogy kedden - összhangban a többi európai tőzsdemutatóval - meredeken esett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe is.
A világgazdasági recessziós félelmek nyomása alatt várhatóan kedden tovább folytatódik a részvénypiaci árfolyamok szélsőséges zuhanása az európai tőzsdéken.
Komoly veszteséget könyveltek el a tokiói tőzsdén forgó értékpapírok a keddi kereskedés kezdetén.
A fő nyugat-európai értéktőzsdék hétfőn is lejtőn kezdtek, majd a délelőtt folyamán mozgásuk mindvégig a veszteségzónában erősen hullámzott. Kora délelőtt mérséklődtek a veszteségek, miután az EKB megkezdte a spanyol és olasz államkötvények vásárlását, de a mínuszok újra nőttek miután az akció csak pillanatnyi fellélegzést hozott.
A fő nyugat-európai értéktőzsdék hétfőn is lejtőn kezdtek.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 550,07 pontos csökkenéssel, 19 183,07 ponton nyitott hétfőn. A pénteki záró értékéhez képest 2,79 százalékkal gyengült.
A tokiói értéktőzsde fő mutatója hétfőn negyedik napja esett, nem számítva a múlt csütörtöki, átmeneti megkapaszkodást.
Londoni értékpapír-forgalmazók szerint a londoni tőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 száztíz pont körüli, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 hatvan pont körüli gyengüléssel nyithat hétfőn.
A japán Nikkei tőzsdeindex 1 százalék fölötti mínuszban kezdte a kereskedést hétfőn hajnalban. A hongkongi Hang Seng ennél drasztikusabb, több mint 4 százalékos zuhanásban volt.
A nyitást követő 6 százalékos árfolyamesés miatt ideiglenesen szünetelt vasárnap reggel a kereskedés a tel-avivi értéktőzsdén.
A csütörtöki hatalmas esések után hektikusan mozogtak pénteken az amerikai tőzsdeindexek. A Dow Jones Ipari Átlag (DJIA) pluszban, a Nasdaq mínuszban zárta a pénteket.
Carlos Slim, a világ leggazdagabb embere nyolcmilliárd dollárt vesztett négy nap alatt a tőzsdék mélyrepülése miatt.