Gyors emelkedés a New York-i tőzsdén
Pluszban álltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a pénteki kereskedés leállítása előtt két órával, egy nappal azután, hogy az indexek 4 százalékot meghaladó eséssel zártak.
Pluszban álltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a pénteki kereskedés leállítása előtt két órával, egy nappal azután, hogy az indexek 4 százalékot meghaladó eséssel zártak.
A nyugat-európai értéktőzsdék pénteken hatodik napja zúdultak lefelé a lejtőn, habár a csütörtökihez képest fékezni próbáltak.
Akár már az év végén lezárulhat a két vezető orosz tőzsde, az RTS és a MICEX fúziója. Az ehhez vezető úton mérföldkőnek számított, hogy pénteken mindkét tőzsde részvényesei jóváhagyták az egyesülési szándékot.
Közel kétéves mélyponton, 20 ezer pont alatt zárt a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX.
Az előző napi súlyos érvágás után erősödő indexekkel indult a kereskedés pénteken az amerikai értékpapír piacokon.
Túlreagálásának tartják német közgazdászok a világ tőzsdéin végigsöprő pánikszerű eladási hullámot, "csordaszellemet" vetve a befektetők szemére.
Két éve nem volt ekkora pánik a világ tőzsdéin. Az amerikai tőzsde indexei 5 százalék körüli mínuszban zártak, de a pánik Ázsiára és Európára is átterjedt. Az OTP és a Mol is nagyot veszített. A svájci frank péntek reggel újabb csúcsot döntött meg, a svájci jegybankelnök szavaira azonban gyengülni kezdett.
Az amerikai részvénypiacok zuhanását követve jelentős mínuszban zárták a pénteki kereskedést az irányadó ázsiai részvénypiacok.
Az elmúlt napokban több mint 4400 milliárd dollár tűnt el a világ részvénypiacain, miután eladási hullám tört ki az európai hitelválság és az amerikai költségvetési huzavona nyomán. A befektetők félnek a világgazdaság lassulásától is - írja a Bloomberg hírügynökség.
Az ázsiai tőzsdék magyar idő szerint péntek hajnalban követték az amerikai börzék csütörtök éjszakai lejtmenetét.
Hatalmasat zuhant az amerikai tőzsde csütörtökön, magyar idő szerint késő este. A svájci frank közben 254 forint/frankig erősödött átmenetileg, aztán 253 forint körül járt a frank, éjjel fél tizenkettő körül.
Komoly veszteségben álltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a csütörtöki kereskedés leállítása előtt két órával.
Három százalék körüli mínuszban álltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a csütörtöki kereskedés leállítása előtt négy órával, 18 óra körül azokra a félelmekre, hogy lassul az amerikai gazdaságnövekedés, és egyelőre nem látni az európai adósságválság végét. Eközben a kőolaj ára februári szintre csökken.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 460,15 pontos, 2,24 százalékos csökkenéssel, 20 067,15 ponton zárt csütörtökön.
Csütörtökön az európai tőzsdeindexek várhatóan erőteljes erősödéssel emelkednek majd fel a szerdán elért 11 havi mélypontról, az ázsiai és az amerikai kereskedési szakaszban bekövetkezett árfolyam emelkedést követve.
Gyengültek a New York-i tőzsde vezető mutatói szerdán, a kereskedés zárása előtt másfél órával.
Bár zárásra mérsékelték veszteségeiket, még így is komoly, két százalék feletti eséssel fejezték be a napot szerdán a főbb európai tőzsdék.
Negatív tartományban, ám a reggeli mélyrepülésnél valamivel magasabb szinten álltak szerda délelőtt az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek.
Az amerikai költségvetési viták kiélezettsége, az USA fizetésképtelenségének rémképe aggasztja a befektetőket, elemzőket és rajtuk kívül a magyar devizahiteleseket is.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 383,43 pontos csökkenéssel, 20 427,88 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 1,84 százalékkal gyengült.