Enyhe mínuszok a tőzsdéken
Minimális forgalom, enyhe árelmozdulások jellemezték a Budapesti Értéktőzsdén a kereskedés első két óráját.
Minimális forgalom, enyhe árelmozdulások jellemezték a Budapesti Értéktőzsdén a kereskedés első két óráját.
Szakértők szerint megnyugodhat lassan a budapesti részvénypiac, enyhe pozitív nyitást vártak a keddi tőzsdenapon. Rózsa Balázs, az OTP kereskedelmi részlegének vezetője szerint a nemzetközi piacok határozzák meg még mindig a kereskedést, a nemzetközi tőzsdéket pedig a korrekció jellemzi.
A tokiói értéktőzsde fő mutatója kedden második napja esett, mert a földrengésben és szökőárban megsérült fukusimai atomerőmű környékén növekvő sugárveszély rontotta az újjáépítés általános kilátásait, miközben a japán kormány mérlegeli a társasági adó tervezett csökkentésének elhalasztását, illetve a személyi jövedelemadó emelését a helyreállítás költségei miatt.
Londoni értékforgalmazók szerint a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 tizenöt pont körüli, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 harminc pont körüli visszalépéssel nyithat pénteken.
Vegyes nyitás után a kereskedés első két órájában már nyereségben jártak a főbb európai tőzsdeindexek.
Az előző heti nyereségeket követően vegyes indexekkel nyitottak a főbb európai tőzsdék hétfőn.
Az európai tőzsdeindexek piaci várakozások szerint hétfőn némileg korrigálnak majd az elmúlt heti tekintélyes nyereségek után.
További emelkedést várnak pénteken a Budapesti Értéktőzsdén pénteken a szakértők. A BÉT részvényindexe, a BUX 66,50 pontos emelkedéssel, 22.907,38 ponton nyitott pénteken. A legutóbbi, csütörtöki záró értékéhez képest 0,29 százalékkal erősödött.
A tokiói értéktőzsde fő mutatója pénteken harmadik napja emelkedett. Kereskedők szerint az olcsóbb részvények ösztönzik a bevásárlást, jó vállalati eredmények reményében. A fő mutató még így is 7 százalékkal elmarad a március 11-itől - azon a napon volt a földrengés Japánban.
A nyugat-európai értéktőzsdék csütörtökön második napja javultak.
A vezető indexek gyengülésével indult a kereskedés csütörtökön a meghatározó nyugat-európai tőzsdéken.
A vezető mutatók gyengülésével zárt csütörtökön a tokiói tőzsde, ahol elemzők szerint a nukleáris válság megoldásáig nem is várható trendforduló, Ázsia más tőzsdéin azonban a világgazdaság előtt egyre magasabbra tornyosuló gondok ellenére erősödtek az indexek.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 49,47 pontos emelkedéssel, 22.471,72 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékéhez képest 0,22 százalékkal erősödött.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 110,67 pontos, 0,49 százalékos csökkenéssel, 22.380,81 ponton zárt szerdán.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 76,59 pontos csökkenéssel, 22.456,33 ponton nyitott szerdán.
A tokiói értéktőzsde irányadó indexe, a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 158,85 pontos, 1,65 százalékos eséssel 9.449,47 ponton zárt szerdán miután a befektetők egyre inkább a természeti csapás gazdasági következményeit mérlegelik.
Vegyesen kezdhetik a szerdai kereskedést az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek, mivel az euróövezeti államok gazdasági kilátásai és a líbiai helyzet továbbra is elbizonytalanítja a piacokat.
Japán katasztrófák sorozatával küzd, Líbiát nemzetközi erők bombázzák, a devizapiacon sokmilliárd dolláros intervenciókra kerül sor, a tőzsdei árfolyamok mintha hullámvasúton mozognának – a sok bizonytalanság közepette a forint maradt a stabil pontok egyike.
Az emelkedő nyitás után egy órával változatlanul pluszban voltak a vezető tőzsdemutatók Európában, mert a befektetők a javuló nemzetközi hangulatban továbbra is vásárolnak a múlt héten meggyengült részvényekből. Elsősorban bányaipari cégek papírjait vették, mert emelkedésnek indult az arany és a nemesfémek ára.