Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A tokiói értéktőzsde irányadó indexe, a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 158,85 pontos, 1,65 százalékos eséssel 9.449,47 ponton zárt szerdán miután a befektetők egyre inkább a természeti csapás gazdasági következményeit mérlegelik.
Az átfogóbb Topix mutató 7,03 pontos, azaz 0,8 százalékos csökkenéssel 861,10 ponton végzett. A Nikkei két egymást követő pozitív kereskedési nap után zárt negatív tartományban. A nap folyamán 2 százalékos eséssel is álló Nikkei mutató veszteségein csökkentették a szigetországi piacon az alacsonyabb árfolyamok miatt megjelenő külföldi befektetők, valamint a kedvező fejleményekről szóló hírek a súlyos károkat szenvedett fukusimai erőműből.
Akino Micusige, az IIM vezető alapkezelője szerint a Nikkei mutató a hónap végéig 9500 szint közelében lebeghet, ami egyrészt az atomerőmű javuló állapotát tükrözi, másrészt pedig némi pesszimizmust fejez ki a vállalati szektor nyereségeit illetően. Hiroki Takasi, a Monex Inc. vezető elemzője elmondta: "nem arról van szó, hogy nem vesszük figyelembe az alapvető vállalati mutatókat, egyszerűen még nem ismerjük azokat, mivel számos cég még mindig az elszenvedett kár mértékét számítja".
A japán kormány szerdai közlése szerint a földrengés és az azt követő szökőár miatti közvetlen anyagi kárt értéke eléri a 16-25 ezer milliárd japán jent (38-56 ezer milliárd forint), amivel az minden idők legnagyobb anyagi kárral járó természeti katasztrófájává válhat. A számítás nem tartalmazza az áramkimaradások miatti termelésleállások közvetett gazdasági veszteségét, ahogy a fukusimai atomerőmű rendellenességéből fakadó tágabb károkat sem. A becsült kárérték felső határa a japán bruttó hazai termék 6 százalékát teszi ki.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.