#V4-ek



Economist-szerkesztő: Orbán Magyarországa a fekete bárány

Kívülről úgy tűnhet, hogy a visegrádi négyek (V4) egy potenciálisan fontos tengely Európában, amelyre a Baltikum, Délkelet-Európa és akár Ausztria is támaszkodhat geopolitikai, biztonságpolitikai vagy uniós költségvetési kérdésekben, csakhogy a V4 nem egy tömb, a tagok ugyanis túl különbözőek – írta a csütörtöki European Voice hasábjain Edward Lucas, a The Economist külpolitikai szerkesztője.


Orbán egy varsói egyetemen mond ma beszédet

Varsóban tárgyalnak ma a V4-ek, azaz a visegrádi országok (Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia) miniszterelnökei. A találkozón jelen lesz Angela Merkel német kancellár és Francois Hollande francia államfő is.