Józsefvárosban már húszezer forintot kapnak a magukat beoltató szegények
Szeptember elején még csak tízezer forint járt, mára ezt az összeget megduplázták.
Szeptember elején még csak tízezer forint járt, mára ezt az összeget megduplázták.
Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) bejelentése szerint azok is beutazhatnak novembertől az Egyesült Államokba, akiket a Sinopharm, az Astrazeneca és a Sinovac oltóanyagokkal oltottak be.
A szakmai szervezet nem győzi hangsúlyozni az oltás és az egyéni védekezési formák fontosságát.
Tárgyalnak az EU és Oroszország képviselői a védettségi igazolványok kölcsönös elismerésétől, de még nincs egyezség. Az egyik fő kérdés az, hogy az orosz vakcinákkal mit kezdjenek az európai döntéshozók. Szakértői konzultációkkal folytatják a munkát, hogy a koronavírus elleni oltások jogi és technikai feltételeit összehangolják.
Magyarország félmillió adagot rendelt belőle, de a kudarcos teszteredmények után a német cég nem fejleszti tovább az oltóanyagot.
A koronavírus elleni leghatékonyabb vakcina a Modernáé, a sorban az utolsó a Sinopharm két dózis után – derült ki a Videoton Holdingnál elvégzett vizsgálatokból. Viszont egy harmadik oltás a Pfizer vakcinájával az egekbe röpíti a korábban Sinopharmmal oltottak gyenge védettségét is.
31 hetes terhesként kapta el a koronavírust Angliában egy nő, aki annyira rosszul volt, hogy végül az intenzív osztályra került. Ikreivel csak jóval a megszületésük után találkozhatott.
A brazil elnök erről újságírók előtt panaszkodott.
A brit férfit kezelése alatt csak videohívásban láthatta a felesége. Miután felébredt, viszonylag gyorsan felépült.
Az elnökség úgy véli, komoly mozgósításra van szükség, hogy elkerüljük a negyedik hullám berobbanását Magyarországon.
Egy nagyszabású izraeli kutatási jelentés szerint elenyészően csekély a szívizomgyulladás kockázata a koronavírus elleni oltás mellékhatásaként – jelentette a Jediót Ahronót című újság hírportálja.
A környező országokhoz képest jobban állunk, de így sem túl rózsásak az előrejelzések Magyarország számára a koronavírus-járvány – jelenleg felívelő – negyedik hullámában. A járványadatokból jól látszik a delta variáns hatása: bár némileg kevesebb a beteg, arányaiban kétszer annyi a lélegeztetettek száma, mint tavaly ilyenkor, a második hullám elején. A kormány mindent az oltásra tett fel, a maszkot és a védekezés más formáit elengedte. Elég lesz-e így a 60 százalékos átoltottság, mit mutatnak a környező országok tapasztalatai, mire készüljünk a következő hónapokban? Megpróbáltunk utánajárni.
A 21 éves Dilay Willemsteinnek „nincsenek jó érzései” az oltással kapcsolatban, ezért inkább nem utazik el a szépségkirálynő-választás döntőjére.
Az egykori ÁNTSZ járványügyi főorvosa szerint egyidejűleg nem lehet senki influenzás és covidos, de egymás után már el lehet kapni a kettőt. Ez pedig nagyon veszélyes.
A drónok mintegy 900 adag oltást képesek célba juttatni. Az első szállítmány hétfőn indult.
Az ötmilliós rendelésből még több mint hárommillió adag van meg, ráadásul ezt vettük a legdrágábban: adagja 31,5 euróba került – írja a 444.
A határmenti településekről érkezhetnének a fertőzöttek.
A WHO szerint évente több tízezer fiatal életét mentheti meg az oltás.
A dánok 18, a svédek 30 év alatt nem adják a Spikevax nevű vakcinát a lehetséges ritka mellékhatások miatt.
A játékosok kilencven százaléka be van már oltva, aki viszont nem, az viselheti döntése következményeit.