Az Iszlám Dzsihád három vezetője és gyerekek is meghaltak egy izraeli légicsapásban
"A bombázásra bombázás lesz a válasz" – ígért az Iszlám Dzsihád szóvivője.
"A bombázásra bombázás lesz a válasz" – ígért az Iszlám Dzsihád szóvivője.
Csao Vej segített a kínai hatóságoknak információkat szerezni Michael Chongról. Utóbbi férfi volt az, aki két éve kezdeményezte, hogy Kanada nyilvánítsa népirtásnak Peking ujgurokkal szembeni fellépését.
A Szerbia az erőszak ellen elnevezésű megmozduláson mintegy ötvenezren voltak.
A jövő héttől új kormánya lesz Szlovákiának. Ez lesz az ország első szakértői, vagy hivatalnokkormánya. Vezetője Ódor Lajos, a Szlovák Nemzeti Bank alelnöke lesz. Zuzana Čaputová csak olyan személyeket nevez ki a kabinetbe, akik nem indulnak a szeptember harmincadikai választásokon, szakemberek és feddhetetlenek. A leköszönő Heger-kormány egyetlen minisztere sem lesz tagja a kabinetnek. Ódoron kívül hivatalosan még egyetlen név sem ismert, de a találgatások már beindultak.
A 17 ezer tonnás monstrum sűrű porfelhő kíséretében dőlt össze.
Veszélyes lehet a helyzet az atomerőmű környékén, több mint 1600 embert telepítettek ki.
Néhány sérülést és kisebb robbanást tudott az orosz hadsereg elérni Kijevben, most már ott tartanak, hogy ezt is megpróbálják sikerként eladni.
Köztársasággá válna Saint Kitts és Nevis, emellett bocsánatkérést vár Nagy-Britanniából.
Bolíviában nemzeti hős lett Gary Pradó Salmónból, akinek a vezetésével 1967-ben elfogták Che Guevarát, ő viszont a fia szerint nem ezt tartotta a legfontosabb dolognak, amit a katonaságnál elért.
Egyelőre vizsgálják, hogy szándékosan hajtott-e a sofőr az emberek közé.
Branko Ruzic az államfőnek küldött levelében azt írta, a könnyeket, amelyeket a meggyilkolt gyerekek szülei hullattak, örök életében pecsétként fogja hordozni a lelkén.
Az utóbbi bő évtizedben globálisan gyakoribbak, halálosabbak és hosszabbak a háborúk, és ebbe a sorba illik, ami Szudánban történik az utóbbi hetekben.
A szlovákiai magyar közgazdász kinevezését Zuzana Chaputova szlovák államfő rendkívüli tájékoztatón jelentette be.
Egyre véresebb az izraeli–palesztin konfliktus Ciszjordániában. A palesztinok eddigi ismert szervezeteinek egyre kisebb szava van, az új militáns csoportok a fegyveres harcot tartják a megoldásnak, és ebben már a nép többsége támogatja őket.
A keresztény őslakosok az ellen tiltakoznak, hogy a többségi hindu meitei népcsoport a kormánytól "védett törzs" státuszt kapjon.
A zsoldossereg vezetője nemrég azzal fenyegetőzött, hogy az ellátási hiányok miatt május 10-én csapatai otthagyják az ostromlott várost.
Eduard Heger azért döntött így, mert rövid időn belül két miniszter is otthagyta az ügyvezető kormányt.
Jevgenyij Prigozsinnak a jelek szerint tényleg elege lett abból, hogy zsoldosai nem kapnak elég lőszert.
Az áldozatok közül kettő még csak tinédzser volt.