A vízhiány a szellemi teljesítményre is kihat
Nemcsak testünket befolyásolja, hanem hangulatunkat, szellemi teljesítményünket is rontja az enyhe vízhiányos állapot; különösen igaz ez a nőkre - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
Nemcsak testünket befolyásolja, hanem hangulatunkat, szellemi teljesítményünket is rontja az enyhe vízhiányos állapot; különösen igaz ez a nőkre - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
Rendkívül súlyos környezeti és gazdasági hatásai lesznek a klímaváltozásnak Kínában: élelem- és vízhiány, áradások és szárazság vár az országra a következő évtizedekben - állítják egy tanulmányban.
Szakértők szerint komoly vízhiány alakulhat ki Európában, mivel a kontinens fontos édesvízkészletét képező alpesi gleccserek, tavak és források egyes vidékeken már most fogyóban vannak, a felmelegedés miatt egyre fokozódó olvadás pedig végleges kiszáradáshoz vezethet.
Elsősorban nem a vízhiányra vezethető vissza, hogy nem képes elegendő élelmiszert előállítani a mezőgazdaság: a baj az, hogy a rendelkezésre álló vizet alacsony hatékonysággal és egyenlőtlenül hasznosítják - állapította meg egy nemzetközi kutatócsoport.
A víz krónikus szűkössége miatt Peking a tél folyamán havat gyűjt, hogy jobban kielégíthesse a város lakosságának igényeit.
Több órán keresztül nem volt víz két Tolna megyei kistelepülésen, Kölesden és Kistormáson pénteken - írta a Tolnai Népújság internetes oldala, a teol.hu.
Annak ellenére, hogy 2009-ben a dél-európai országok területén a korábbi éveknél több csapadék hullott, az eddiginél nagyobb erőfeszítéseket kell tenni annak érdekében, hogy megállítsák és visszafordítsák Európa korlátozott vízkészletének túlzott kiaknázását – olvasható az Európai Bizottság kedden közzétett jelentésében.
A vízhiány jelentette veszély mérséklésére világszerte kiterjedt kutatások folynak, részint az édesvízkészletek túlfogyasztásának meggátlására, részint a szennyezettek megtisztítására és magának a szennyezésnek a csökkentésére. Az ivóvíz fogyása a Föld elnéptelenedéséhez vezethet. Hiába van a tengerekben rengeteg sós, a magas hegyek és a sarkvidékek jegében édesvíz, hiába újulnak meg a víz körforgása során a felszíni vizek a kontinenseken és törnek fel a mélyből gyógyhatásúak, az édesvízkészlet vészesen fogy. A folyamat okozója maga a víz nélkül életképtelenné váló emberiség.
A telepített erdők felboríthatják a korábban kialakult ökoszisztémát. Az erőltetett fásítás például csökkentheti az átáramló víz mennyiségét - erről számol be a tekintélyes tudományos lap, a Nature. Igaz, az erdőknek komoly haszna is van: csökkentik a levegő széndioxid-koncentrációját.