Elmagyarázta a külügy, mi áll a ghánai és indiai atléták vízumproblémái mögött
A magasugró Rose Yeboah és a sprinter Safo Ansa nem indul Budapesten, Kisor Dzsena péntekre kapott időpontot soron kívüli ügyintézésre.
A magasugró Rose Yeboah és a sprinter Safo Ansa nem indul Budapesten, Kisor Dzsena péntekre kapott időpontot soron kívüli ügyintézésre.
A gerelyhajító Kisor Dzsenának az indiai atlétikai szövetség szerint indoklás nélkül vonták vissza a beutazási engedélyét.
Az egyikük az útlevele rövid érvényessége miatt nem utazhat be Magyarországra, a másik atléta kérelmének elutasítását állítólag nem indokolta a magyar külképviselet.
Jelenlegi információink szerint a világon egyetlen ember van, aki úgy járta be a Föld összes országát, hogy közben egyszer sem ült repülőre, és egyszer sem tért haza ez idő alatt. Torbjørn C. Pedersen tíz éven át folyamatosan úton volt, napi 20 dollárból élt, utazása során leküzdötte az agyát megfertőző maláriát, életveszélyes hajókon hánykódott, és többször is összeházasodott ugyanazzal a nővel. Olyan, mintha tíz év alatt ötször annyit élt volna – mondta a hvg.hu-nak adott interjújában.
Hasztalan volt minden korábbi jelzés Washingtonból, hogy a magyar hatóságok szigorítsák meg a kiadott útlevelekkel összefüggő átvilágítást, és állítsák meg a visszaéléseket, írja a német lap szerzője.
Simonyi András nyugalmazott nagykövet szerint ha a magyar kormány nem ért a jelzésből, kitehetik az országot a vízummentességi programból, ami eddig csak két latin-amerikai országgal történt meg.
Egy évek óta ismert problémára reagál az Egyesült Államok azzal, hogy szigorítja a magyaroknak járó vízummentességet. A kérdés az, hogy a belbiztonságán mit erősít a mostani lépés, és hogy véletlen-e az időzítés egy olyan pillanatra, amikor amúgy is mélyponton van a magyar és az amerikai kormány közötti kapcsolat.
A vízum a kiállítását követően 60 napig érvényes és kb. 18 500 forintnak megfelelő rubelért vásárolható meg.
A japán útlevél már csak a harmadik helyezett a listán, ami a világ országainak útleveleit rangsorolja; most többek között Ausztriával van egy szinten. A magyar útlevél a hatodik helyre sorolt kategóriába tartozik.
Az EU-tagállamok polgárainak is kötelező lesz elektronikus beutazási engedélyt igényelniük a Nagy-Britanniába történő beutazáshoz. A brit kormány néhány napja közölte az engedély tervezett árát is.
Kartúmból, a polgárháború szélére sodródott Szudán fővárosából indult el Egyiptom felé egy állapotos asszony, s végül szörnyű megpróbáltatások után sikerült átjutnia a szomszédos országba, ahol most megszülte egészséges gyermekét, egy fiút.
Az illető nem viccelt, egy kanna benzinnel érkezett a helyszínre, amit szét is locsolt az épület lépcsőjén.
A nem helyi lakos oroszoknak megtiltotta a parlament, hogy ingatlant vegyenek.
A 2022-es újranyitás óta mintegy 80 ezer orosz és 10 ezer ukrán látogatott el a szigetre.
Szerdától újra kiad Kína vízumokat, így turistavízumot is.
Kazahsztán három hónapra korlátozza az orosz állampolgároknak kiadható vízumok érvényességét, megszüntetve az eddig határozatlan időre szóló tartózkodási engedélyt.
Januárban három évre kitiltották Ausztráliából a korábbi világelsőt.
Kilencven napra lehet menni az országba személyivel.
Szlovákia is csatlakozott azokhoz az országokhoz, amelyek nem adnak ki humanitárius vízumot azoknak az orosz állampolgároknak, akik a részleges katonai mozgósítás elől menekülnek.
Tízezer számra menekülnek hazájukból azok a tartalékos állományban, vagy sorköteles korban lévő orosz polgárok, akik nem akarnak részt venni Vlagyimir Putyin orosz elnök ukrajnai „különleges katonai műveletében”. Az áradat abban a pillanatban indult meg, amikor Putyin bejelentette, részleges mozgósítással erősíti meg a hadsereget. A katonai mozgósítás már tart és úgy tűnik, ellenhatásként megindult az elnökért meghalni nem kívánók önkéntes mozgósítása is.