A tavalyi büdzsé lesz a téma ma a parlamentben
Az Országgyűlés mai ülésén kezdi tárgyalni a 2013-as költségvetés zárszámadását.
Az Országgyűlés mai ülésén kezdi tárgyalni a 2013-as költségvetés zárszámadását.
Az Együtt-PM társelnöke levélben kérte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnökétől a Belváros-Lipótváros Önkormányzatának vagyongazdálkodásáról készült vizsgálat eredményét.
Elkészültek a Magyar Orvosi Kamaránál tartott helyszíni ellenőrzés eredményeiről szóló számvevőszéki munkaanyagok – közölte az Állami Számvevőszék csütörtökön.
Az Állami Számvevőszék megkezdte az áprilisi országgyűlési választáson pártlistát állított, de parlamenti képviselethez nem jutott pártok ellenőrzését.
A tavalyi költségvetés végrehajtása a jogszabályi előírásoknak megfelelt, a zárszámadási törvényjavaslat megalapozott, és tovább javult az egyes intézményi beszámolók és fejezeti elszámolások megbízhatósága – állapította meg az Állami Számvevőszék (ÁSZ).
Kisebb szabálytalanságokat talált az egyetemeket vizsgáló számvevőszék a Képzőnél. A jelentésben megjegyzik: az egyetem növekvő hallgatói létszám mellett, csökkenő költségvetési támogatás és romló pénzügyi pozíció ellenére folyamatosan megőrizte fizetőképességét.
Belátható időn belül az államadósság GDP-hez viszonyított mértéke 60 százalékig levihető, de eleinte a csökkenés nagyon szerény mértékű lesz – véli a Költségvetési Tanács elnöke.
Méltatlan és alkalmatlan a pozíciója betöltésére Domokos László ÁSZ-elnök az Együtt-PM szerint. Az ÁSZ kedden publikált vizsgálata szerint megfelelően működtek a központi közbeszerzési intézmények, az Együtt-PM hiányolja, hogy egy szó sem esett a Közgép 180 milliárdos nyeréséről. Az ÁSZ szerint az Együtt-PM kampánycélokra használja fel az intézményt.
Az ÁSZ összesen 122 gazdálkodó szervezet és a 9 területi gazdasági kamara esetében ellenőrizte, hogy a 2009 és 2011 közötti időszakban a közfeladatok ellátására kapott költségvetési támogatást megfelelően használták-e fel. A szervezet szabálytalanságokat tárt fel.
Az áprilisi országgyűlési választáson induló jelölteknek és a jelölőszervezeteknek készít tájékoztatót az Állami Számvevőszék arról, mit és hogyan fog ellenőrizni a szervezet. A tájékoztató a napokban jelenik meg.
Az agrárkutató és génmegőrzési intézetek gazdálkodásának ellenőrzésekor csaknem minden területen talált hiányosságokat és szabálytalanságokat az Állami Számvevőszék.
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) felkészült a választási kampány utólagos ellenőrzésére, a hatályos törvényi előírások értelmében maradéktalanul ellenőrizni fogja a kampánypénzek elszámolását.
A Bárka Színház megkapta észrevételezésre a teátrumról szóló állami számvevőszéki jelentéstervezetet, amelyet most tanulmányoz az intézmény vezetése.
Lezárult hat, Budapest Főváros Önkormányzata tulajdonában lévő színház ellenőrzése: az Állami Számvevőszék (ÁSZ) szerint a vizsgált színházak teljesítették a közszolgáltatási szerződésben meghatározott célokat és feladatokat, ugyanakkor nem az előírásoknak megfelelően számolták el költségeiket.
A CÖF szerint alapítványuk elszámolása "pontos, törvényszerű és mindig időben történik". A békemenetet is szervező fórum arra reagált, hogy szerdán az Együtt-PM felszólította őket, hogy számoljanak el, miből fizetik a szerdán bejelentett "ismeretterjesztő kiadványt".
Péntek éjfélig várja a hirdetési szolgáltatások bejelentését az Állami Számvevőszék (ÁSZ). Az a sajtóorgánum, amelyik nem küldi el árjegyzékét az ÁSZ-hoz, nem közölhet politikai hirdetést a február 15-én kezdődő választási kampányban.
Az uniós támogatások elosztását ellenőrizte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) az ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft., a Wekerle Sándor Alapkezelő, továbbá az ezt felügyelő Európai Támogatásokat Auditáló Főigazgatóság (EUTAF) esetében, a három szervezet működését és gazdálkodását alapvetően szabályosnak tartotta a számvevőszék.
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) felkészült a választási kampány ellenőrzésére: a szervezet már fogadja a kiadók hirdetési árjegyzékeit, a hatályos törvényi előírások értelmében pedig maradéktalanul ellenőrizni fogja a kampánypénzek elszámolását.
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 2008 és 2012 közötti működését és gazdálkodását ellenőrizte.
Az ÁSZ a legsúlyosabb hiányosságokat az LMP-nél tárta fel, ahol a hiányzó bizonylatok és pártszabályzatok miatt nem is tudták elvégezni az ellenőrzést. A számvevőszék jelzése alapján itt a Fővárosi Főügyészség folytatja a vizsgálatot.