Találtak hibákat a Műegyetem vizsgálatánál a számvevők

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2009-2012 közötti időszakra kiterjedő ellenőrzése során az ÁSZ megállapította, hogy az intézmény pénzügyi egyensúlya biztosított volt, az eladósodási és likviditási mutatók egyaránt javultak, viszont a pénzügyi gazdálkodás és a vagyonkimutatás területén tártak fel szabálytalanságokat. A belső kontrollrendszer kialakítása és működtetése részben felelt meg a vonatkozó jogszabályi előírásoknak.

  • hvg.hu hvg.hu
Találtak hibákat a Műegyetem vizsgálatánál a számvevők

Az ÁSZ lezárta a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem ellenőrzését - közölték honlapjukon.

Megállapították, hogy az egyetemnél a 2009-2012 közötti időszakban a belső kontrollrendszer elemei közül a kockázatkezelés és a kontrolltevékenységek nem feleltek meg a jogszabályi előírásoknak. A pénzügyi gazdálkodás területén a rendszeres és nem rendszeres személyi juttatások előirányzat-felhasználása, a működési és felhalmozási bevételek beszedése nem volt szabályszerű.

Az ellenőrzés a szakmai teljesítésigazolás és az érvényesítés hiányát azonosította. Az intézmény a hallgatói költségtérítéseket nem a Kincstárnál vezetett számlán kezelte.
 
Az intézmény vagyonkimutatása nem volt szabályszerű, több esetben is megsértette a jogszabályokban és a belső szabályozásokban előírtakat. Az egyetem 2009-2012. évekre vonatkozó mérlegeiben a feltárt hibák összege minden évben meghaladta a számviteli jogszabályokban rögzített jelentős összeget.
 
A jelentés megállapításai alapján az ÁSZ az intézmény rektorának, valamint a felsőoktatásért felelős miniszternek fogalmazott meg javaslatokat, amelyek alapján intézkedési tervet kell készíteniük. Ennek végrehajtását az ÁSZ utóellenőrzés keretében értékelheti.
 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?