Újabb rakétát lőtt ki Észak-Korea
Idén már a harmadik rakétáját lőtte Észak-Korea a tengerbe. Azt állítja Phenjan, hogy hiperszonikus rakétákkal végeztek kísérletet.
Idén már a harmadik rakétáját lőtte Észak-Korea a tengerbe. Azt állítja Phenjan, hogy hiperszonikus rakétákkal végeztek kísérletet.
Több belföldi repülőgép is olyan utasítást kapott, hogy azonnal szálljon le - holott ilyet a központi légvédelmi parancsnokság nem rendelt el.
A világ egyetlen sztálinista értelemben vett kommunista diktatúráját azért tiltotta ki a Nemzetközi Olimpiai Bizottság a téli játékokról, mert nem volt hajlandó csapatot küldeni a tokiói nyári olimpiára.
Egy újabb ballisztikus rakétáról lehet szó.
Egy tornász mehetett vissza a Kim Dzsong Un diktatúrájába.
Diktátorfiókából országa megkérdőjelezhetetlen hatalmú vezetőjévé vált Észak-Koreában Kim Dzsong Un, aki semmit sem engedett a személyi kultusz színezte brutális elnyomásból.
Ez általában fordítva szokott lenni.
A 39 éves Zhu Xianjian több mint egy hónapig bujkált a hatóságok elől a farkasordító hidegben.
2014-ben volt legutóbb, hogy az észak-koreai diktátor ilyen sokáig nem jelent meg a nyilvánosság előtt.
A rendszerváltás előtt adtunk kölcsön a kommunista országnak, és nem is egyszer.
Jóllehet tagadják a koronavírus jelenlétét az ázsiai diktatúrában, minden jelentés szerint súlyos helyzet alakult ki a pandémia idején.
Ha igaz, amiről a nemzetközi sajtó ír, úgy Észak-Korea a nyolcadik olyan ország a világon, amelyik rendelkezik az ehhez szükséges technológiával.
Nem tudni, hogy a ballisztikus rakéta milyen messzire repült. Kim Dzsong Un korábban arról beszélt, hogy Észak-Korea „legyőzhetetlen” hadsereget állít fel.
Elképesztő parádét rendeztek az észak-koreai vezető szórakoztatására, és persze az ország katonai erejének demonstrálására.
Egy északi propagandaoldal a másik Korea társadalmi lenyomatának tartja az öldöklős sorozatot.
De háborúzni senkivel nem akarnak – állította a diktátor.
Legutóbb nyáron szakították meg a rendszeres összeköttetést Phenjan részéről.
Októbertől él a régi-új kommunikációs vonal.
Akkorra időzítették a rakétakísérletet, amikor a rezsim nagykövete éppen az ENSZ közgyűlése előtt hangoztatta, hogy joguk van fegyverkezni.