A Facebook leállított egy 40 fiókból álló hálózatot, amely súlyos álhíreket terjesztett Ukrajnáról
Az orosz és ukrán felhasználók által működtetett fiókok hamis bejegyzéseket terjesztettek, hogy zavart keltsenek. Az Instagramra is bevették magukat.
Az orosz és ukrán felhasználók által működtetett fiókok hamis bejegyzéseket terjesztettek, hogy zavart keltsenek. Az Instagramra is bevették magukat.
Az orosz-ukrán háború első napján több olyan fotó és videó is fennakadt a tényellenőrzőkön, amiről a feltöltői azt akarták elhitetni, hogy a nap folyamán Ukrajnában készültek.
A YouTube ellehetetlenítheti azoknak a videóknak a megosztását, amelyek dezinformációkat tartalmaznak.
Az INSCOP közvélemény-kutató intézet parádés eredményei remekül bemutatják, miért akkora gond, ha hamis hírek terjednek.
Egy ciprusi kutatócsoport elhamarkodott kijelentése nemzetközi hullámokat vetett, pedig az egészből semmi nem volt igaz: a „szupermutáns” deltakron nem létezik.
Egy kanadai buszsofőr a BBC-nek mesélte el, hogyan vált majdnem a koronavírus elleni vakcinákról álhíreket terjesztő csoport áldozatává egy félreérthető mondat miatt.
Megszámolni is nehéz lenne, mennyi vad elmélet kering az interneten. Ezek egyike, hogy a Föld valójában fánkformájú, a közepén egy óriási lyukkal. Nagy bajban lennénk, ha tényleg így lenne.
Brigitte Macron pert fontolgat a szélsőjobbosok által terjesztett konteók miatt.
Egy felkapott álhír szerint már 60 ezer tudós követeli, hogy állítsák le a koronavírus-járvány miatti oltásokat. Több tényellenőrző oldal figyelmeztetett: a gyorsan és gondolkodás nélkül osztogatott „hírből” semmi nem igaz.
„A pálinkának egészen más szerepe van az ember életében” – mondta az Emmi minisztere.
Újabb koronavírus-vakcinával kapcsolatos őrültség terjed az interneten: a bejegyzés azt állítja, hogy például bóraxszal ki lehet venni a szervezetbe fecskendezett oltást. Ezt az anyagot viszont nem tanácsos a bőrre vinni, mivel mérgező.
A tényellenőrzéssel foglalkozó NewsGuard szerint a legnagyobb közösségi oldal képtelen megvédeni felhasználóit a koronavírusról szóló hazugságoktól.
A pletykák alapját egy olyan videó adta, amin az elnök bizonytalanul járt.
Egy rémhír miatt fogalmaztak nyersen a Facebookon.
Frances Haugen, a Facebook korábbi termékmenedzsere a CBS 60 Minutes című műsorában beszélt arról: a Facebook tudja, hogy az algoritmusai segítenek a kamu hírek terjesztésében.
Jelentős eltérést fedeztek fel a Facebook augusztusi átláthatósági jelentése és a kutatóknak szolgáltatott adatok között.
Két külföldi egyetem több száz olyan tartalommegosztót vizsgált, amelyek gyakran publikálnak a Facebookon. Kutatásuk szerint a féligazságoknak és megtévesztő posztoknak nem nehéz kitűnniük a valós és hiteles információk között, nagyobb esélyt adva ezzel a veszélyesebb bejegyzések terjedésének is. A Facebook szerint nincs miért aggódni.
A Facebook azt állítja, hogy a fellépésüknek köszönhetően csak az Egyesült Államokban mintegy 50 százalékkal csökkent az oltásokkal szembeni bizonytalanság.
A Floridában élő Joseph Mercola orvosként dolgozik, de ez sem gátolja meg abban, hogy felhagyjon a veszélyes tevékenységgel.
Kitört a vita néhány akadémikus és a Facebook között, amiért az blokkolta több kutató személyes profilját. A szakértők azt vizsgálták volna, miként lesz egy alaptalan információból sokak által megosztott álhír az oldalon. Állítják: a szolgáltatás el akarja őket hallgattatni.