Szédeleg a forint
Még mindig a hitelminősítőktől kapott pofonoktól szédeleg a forint, amely az euróhoz és a dollárhoz képest erősödött egy kicsit.
Még mindig a hitelminősítőktől kapott pofonoktól szédeleg a forint, amely az euróhoz és a dollárhoz képest erősödött egy kicsit.
Februárban a lakáshitelek átlagos teljes hiteldíjmutatói (THM) emelkedtek januárhoz képest - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Az elmúlt napok piaci eseményei – látszólag – rácáfoltak arra, hogy a világgazdaság válságos időszakát éli. Ez a piaci trend azonban sérülékeny, mivel a fundamentumok nem, illetve csak részben indokolják az optimista piaci hangulatot. Mire figyeljünk a héten?
Az OTP zuhant a Mol napközben szárnyalt, de délutánra kihullottak a tollai - ma még az OMV kiszállása is kevés volt az üdvösséghez.
Gyengüléssel kezdte a hetet a forint: a politikai bizonytalanság és a nemzetközi pesszimizmus 310 környékéig lökték az euróárfolyamot.
A Molnak köszönhetően pluszban delelt a BUX annak ellenére, hogy a nyugat-európai parketteken pesszimista volt a hangulat. A Mol-t ismét a felvásárlási sztori hajtotta.
Úgy fest, elszakadt az elmúlt napokban tartott 300-as szintről az euróárfolyam, a forint gyengült a dollárhoz, a frankhoz és a közös európai pénzhez képest is.
A forint továbbra sem tud elmozdulni a 300-as euróárfolyam szintjéről. A piac a miniszterelnököt várja, addig nem mozdulnak a nagybefektetők.
Szűk sávban ingadozik a forint, az eurót 301,49 forinton jegyezték péntek reggel kilenc órakor a bankközi kereskedelemben, a csütörtök délutáni 300,49 forint után.
A forint a napközbeni ingadozásokat leszámítva napok óta nem mozdul a 300-as euróárfolyam közeléből. A piac a miniszterelnök megnevezését, vagy az új választások bejelentését várja.
Több mint egy dollárral emelkedett a kőolaj ára délután Londonban és New Yorkban.
Az elmúlt hónapokban a forint árfolyama mintegy 20 százalékot gyengült a legfontosabb devizákhoz képest. A vállalatok számára a devizaárfolyam ingadozása kockázatokat rejt, amely erős hullámzás esetén drasztikus hatással is lehet az üzleti tervekre és akár komoly veszteséget is okozhat a cégek számára –figyelmeztet a Deloitte.
Az elmúlt hetekben jellemzőnél szűkebb sávban mozgott kedden a forint, az euró árfolyama nem mozdult el számottevően a 300-as szintről.
Rendkívül erősen kezdett a Budapesti Értéktőzsde kedden, a reggeli agresszív felfutás azonban egy óra után kifulladt, és a BUX index meredek lejtőre került. Tizenegyre a mutató némileg a tegnapi záróérték alá csúszott vissza (holott másfél órával korábban 4 százalék körüli pluszban is járt), azóta pedig kisebb kilengésekkel 11 700 és 11 900 között mozog az index.
A forint árfolyama kezdetben gyengült, majd részben korrigált a bankközi devizapiacon hétfőn. A későbbiekben viszonylag tartós sávon belül éles árfolyamingadozás várható.
A régiós devizákat követve a nap elején gyengült, majd visszaerősödött a forint.
Folytatódott a csütörtök délutáni irányzat, és a zloty zuhanását követve tovább gyengült a forint a bankközi piacon.
A szerdai nullás eredmény után csütörtökön javított a BUX: a BÉT vezető indexe 3,6 százalékos pluszban zárta a kereskedést, az OTP közel nyolc százalékkal drágult.
A forint csütörtökön csaknem teljes egészében elvesztette azt a nyereségét, ami az euró/dollár keresztárfolyam szerda késő délutáni elmozdulása után keletkezett. Ellentmondásosan alakultak a kötvényhozamok is a bankközi piacon.
Az euró árfolyama csütörtök kora délután 297 forint közelében járt; a Fed szerdai bejelentése is erősítette a régiós devizákat.