Felfelé vette az irányt a BUX
Pluszban nyitottak a vezető részvények, felfelé vette az irányt a BUX. A budapesti börze egy irányba tart az európai tőzsdékkel.
Pluszban nyitottak a vezető részvények, felfelé vette az irányt a BUX. A budapesti börze egy irányba tart az európai tőzsdékkel.
Rövid távon a piac túlreagálja a Magyarországgal kapcsolatos kockázatokat, amennyiben azonban nem történnek meg az oly sokszor sürgetett kormányzati kiigazító lépések, a felhők egyre csak gyűlni fognak a Kárpát-medence egén – mutat rá elemzésében Vizkelety Péter, a Generali Alapkezelő makrogazdasági elemzője.
Az euró árfolyama 297 forint alól indult el szerda reggel, a délelőtt folyamán 300 fölé emelkedett. Innen átmenetileg lefelé vette az irányt (299 forint alatt is született kötés), majd újra fölfelé fordult; fél háromkor 301,7 forint környékén járt a kurzus.
Lenullázta magát fél háromra Budapest: hiába kezdett pluszban a BUX, délutánra visszatértünk a tegnapi záróértékhez.
Egyelőre szilárdnak ígérkezik a forint, habár a 290/euró áttörése nehéz lesz, hacsak nem javul számottevően a befektetői hangulat a szélesebb nemzetközi piacon. Eközben a lengyel zloty és a cseh korona még némi profitkivételre, visszaesésre számíthat a következő napokban, feltéve, hogy a nemsokára megjelenő lengyel ipari termelési adatok nem lesznek sokkal jobbak a vártnál, írta elemzők véleményét idézve szerda reggel a Dow Jones hírügynökség.
Gyengült a forint kedden délelőtt a bankközi devizapiacon, az euró jegyzése megközelítette a 300 forintos lélektani határt.
A vezető európai részvényekkel együtt esett a BUX kedd délelőtt; a vezető részvények mindegyike veszített értékéből.
Gyengült a forint, az eurót 297,48 forinton jegyezték kedden délelőtt kilenc órakor a bankközi kereskedelemben a hétfő délután négy órai 296,29 forint után.
A kelet-európai régió helyzetén sokat segített a svájci jegybank kamatvágása, valamint jelentős mennyiségű külföldikötvény-vásárlása, amellyel nemcsak likviditást teremtett, de a frankot is gyengítette. Utóbbinak különösen a hiteltörlesztések miatt van jelentősége. Ugyanakkor a piacok is pozitív irányba mozdultak el és a befektetők is mintha derűsebben látnák a helyzetet. Túl lennénk a mélyponton? Mire érdemes figyelni a héten?
Délután gyengült a forint az euróhoz a dollárhoz és frankhoz képest is, a svájci deviza azonban még így is jóval olcsóbb, mint tegnap.
Erősödött a forint a bankközi devizapiacon csütörtökön, a svájci jegybank devizavásárlásai emelték meg a forint és a zloty árfolyamát.
Gyors erősödésnek indult a forint csütörtökön délután, megtörve a délelőtti gyengülő trendet, két óra után 299,98 forintot ért az euró a budapesti bankközi devizapiacon.
Fekete betűvel kerül be március 12-e a BÉT almanachjába – a délelőtt legalábbis biztosan. A BUX háromnegyed egykor 9350 pont környékén járt, négy százalékkal a szerdai záróérték alatt.
Tovább gyengült délelőtt a forint, aminek nem tett jót a várakozásoknál nagyobb mértékű export-visszaesés. Hamarosan léphet a jegybank.
A tavaly október óta folyamatosan gyengülő forint, a magas forint alapkamat és a magas kockázati prémiumok miatt egyre több háztartás számára jelenthet problémát a hitelek törlesztése. Ilyen esetben viszont nem csak a lakás eladása az egyetlen kiút – derül ki az Otthon Centrum Hitel Center elemzéséből.
Az euró árfolyama szerdán délelőtt 300 forint alá süllyedt, miután a nemzetközi befektetői hangulat pozitívba váltott, és vélhetően az MNB is megjelent a piacon.
Szerda délelőtt az euró árfolyama rövid ideig 300 forint alatt volt, 299,55 forintig csökkent.
A BUX stagnált kedden kora délután, az OTP erősödött, a Richter gyengült. A forgalom átlag alatti volt a parketten, a reggeli felhúzás után megnyugodtak a kedélyek.
Miközben Budapesten tavaszi jégesők hűtötték a kedélyeket, a forint a régiós devizákkal együtt kitűnő hangulatban erősödött kedd délelőtt és kora délután; az euró árfolyama dél és egy óra között 305 forint alatt is megfordult.
A BUX ismét 10 000 pont fölött zárta a kereskedést, miután az OTP több mint 7 százalékkal drágult. A blue chipek közül csak a Magyar Telekom gyengült.