Világcsúcsot úszott Hosszú Katinka 200 vegyesen
Eindhovenben, a rövidpályás Világkupa-sorozat hollandiai állomásán úszta a csúcsot a barecelonai vizes vb kétszeres aranyérmese.
Eindhovenben, a rövidpályás Világkupa-sorozat hollandiai állomásán úszta a csúcsot a barecelonai vizes vb kétszeres aranyérmese.
Úgy akarja átúszni a St. Claire-tavat az amerikai-kanadai határon a magát "Cápának" nevező hosszútávúszó, hogy egy majdnem egy tonnányi téglával megpakolt csónakokat húz maga után. A 49 éves Jim Dreyer adományokat gyűjtene mutatványával egy jótékonysági alapítványnak.
Minden idők egyik legsikeresebb vizes világbajnokságát zárta a magyar úszócsapat a katalán fővárosban vasárnap, ahol a versenyzők összesen öt érmet – három aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot – szereztek, emellett hét országos csúcsot, s egy Európa-rekordot is felállítottak, továbbá több értékes döntős helyezést is kiérdemeltek.
A magyar staféta a hetedik helyen végzett a férfi 4x100 méteres vegyesváltók döntőjében a barcelonai vizes világbajnokság vasárnapi zárónapján.
Világbajnoki aranyérmet szerzett a barcelonai vizes vébén Hosszú Katinka 400 méter vegyesen. Jakabos Zsuzsanna a futamban a hatodik helyen végzett.
Verrasztó Dávid a hatodik helyen végzett 400 méter vegyesen a barcelonai vizes világbajnokság vasárnapi zárónapján.
Mind a három magyar úszó, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Dávid, és a férfi vegyesváltó is sikeresen jutott túl a délelőtti selejtezőkön a barcelonai vizes világbajnokság zárónapján.
Kapás Boglárka országos csúccsal a negyedik helyen végzett 800 méter gyorsúszásban a barcelonai vizes világbajnokságon.
Ezüstérmet szerzett Cseh László 100 méteres pillangóúszásban a barcelonai vizes világbajnokságon.
Hatodik helyen végzett Hosszú Katinka 200 méteres hátúszásban a barcelonai vizes világbajnokság szombati napján.
Szerény magyar úszóeredmények születtek a barcelonai vizes világbajnokság utolsó előtti napjának délelőttjén, a szombati előfutamról nem jutott tovább 50 méter háton Bernek Péter, s ugyanígy járt 1500 méter férfi gyorson Kis Gergő és Gyurta Gergely is.
Kapás Boglárka – a 400 és az 1500 m gyors után – 800 m gyorson is bejutott a döntőbe a barcelonai vizes világbajnokságon.
Bernek Péter ott lesz a 200 méteres hátúszás döntőjében, Balog Gábor viszont lemaradt a fináléról a barcelonai vizes világbajnokságon.
A címvédő és olimpiai bajnok Gyurta Dániel a legjobb idővel jutott döntőbe 200 méter mellen a barcelonai vizes világbajnokságon.
Hosszú Katinka bronzérmet nyert 200 méter pillangón csütörtökön, a barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek ötödik napján.
Rikke Möller Pedersen világcsúcsot állított fel női 200 méter mellen a barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek ötödik napján.
Verrasztó Evelyn nem jutott be a 100 méter gyors fináléjába a barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek csütörtöki napján.
Cseh László 200 méter vegyesen a harmadik, 200 méter pillangón Hosszú Katinka szintén harmadik, Jakabos Zsuzsanna pedig a hatodik idővel jutott döntőbe a barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek szerdai napján.
A hétfőn aranyérmet szerzett Hosszú Katinka a második legjobb idővel jutott a 16 közé a 200 méteres női pillangóban, ugyanott Jakabos Zsuzsanna a hetedik helyen úszik. Cseh László a mezőny legjobb időeredményével jutott tovább a 200 méteres vegyes elődöntőjébe.
Széles Sándor, Gyurta Dániel edzője azt mondta, hogy azért küldték haza a barcelonai vizes vb-ről, mert úgy tűnt, kiújult a gyomorfekélye, de szerinte ezen nem fog múlni az úszóklasszis teljesítménye Barcelonában. Sajtóhírek arról szólnak, hogy az edzőnek alkoholproblémái vannak, erről ő maga is beszélt a hvg.hu-nak az olimpia után.