Mészáros Lőrinc tágabb környezetéből vásárolt egy befektetési céget a MagNet Bank
Az Arthur Bergmann Alapkezelő megszerzése azt jelzi, hogy a közösségi bank nyit a prémium ügyfelek felé.
Az Arthur Bergmann Alapkezelő megszerzése azt jelzi, hogy a közösségi bank nyit a prémium ügyfelek felé.
A cégközlönyben és a társaság honlapján még a volt főpolgármestert tüntetik fel a tisztség betöltőjeként, de Tarlós István az ATV-nek azt mondta, családi okok miatt december végi hatállyal lemondott.
Igazgatótanácsi tagból felügyelőbizottsági elnök lett a fideszes volt főpolgármester, és továbbra is Orbán Viktor tanácsadója.
Új profilt vett fel a bababoltja, a reklámügynökségek közé csatlakozik az Odu Store.
Az adóhivatal volt informatikai főosztályvezetőjének cége új appjával az online vásárlásokra fókuszál.
Lantos Csaba új minisztériuma alá tartozik majd a pályát üzemeltető cég, igaz, Palkovics László is ott lesz a közelben.
Évről évre több, valamelyik NER-milliárdoshoz kötődő cég bukkan föl a legnagyobb nyereségű hazai vállalatok toplistáján. Akiknek mindig nyerniük kell, azok természetesen tavaly is nyertek.
Néhány kivételes rekord is fölhúzta a legnagyobb nyereséget elért vállalatok összesített eredményét, de az átlag is „átlagon felül” teljesített. Különösen igaz ez a legnagyobb nyereséget elérő 500 cég legnépesebb csoportjára, a 146 legkülönbözőbb rendű és rangú (nem pénzügyi, közlekedési vagy távközlési) szolgáltatócégre. Ez persze messze nem azt jelenti, hogy ne lennének szokatlan módszerekkel gyarapodó cégkülönlegességek is a szolgáltatók népes seregében.
Szinte hihetetlen: a világjárvány második évében jobban nőtt a legnagyobb magyarországi vállalatok nyeresége, mint az árbevétele. Méghozzá sokkal jobban.
Bánki Ábel két cégben is tulajdonostárs lett, és minden jel szerint lett mit a tejbe aprítania.
Bécsben szokatlan vállalkozásba vágott egy építész, az átalakított földszinti volt üzlethelyiségek szállodaként szolgálnak. Vannak, akik nem értik, miért akar valaki sok pénzért az "utcán" aludni, persze ha ezt street loftnak hívják, máris trendinek tűnhet.
Erős János, aki az állami Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgatója volt, most nevére vette a Hunt Invest Kft.-t.
A kormánypártok a főváros helyett a fideszes belvárosi önkormányzat tulajdonába adták a közteret, ezért lett új üzemeltetője az éppen ma megnyílt rendezvénynek.
Az atomerőmű tulajdonosa, az MVM Energetika a vele régóta kapcsolatban álló cégeket vett meg.
Az árbevételi toplista korántsem haszontalan „melléktermékeként” ezúttal is összeállítottuk annak a 100 magyarországi cégnek a rangsorát, amelyek a legnagyobb hozzáadott értéket állítják elő. Ez a lista azt méri, hogy melyik nagyvállalat mire volt képes valóban a saját erejéből.
Eddigi tanácsadóját, Jakab Lászlót szorította ki az állam hatalmas hadiipari vállalatcsoportjának éléről Palkovics László, aki a múlt héten mondott le technológiai és ipari miniszteri posztjáról.
Kisebbfajta csoda – vagy talán nem is kisebbfajta? –, hogy az 500 legnagyobb magyarországi vállalat tavaly nemcsak a megelőző évi, hanem a járvány előtti forgalmát is felülmúlta.
Mészáros Lőrinc üzlettársa és egyben a Fidesz-párti médiabirodalom, a KESMA alapítójának tulajdonosa szállt be a volt államtitkár, Boros Anita vállalkozásába.